Trenér Rada skončil ve Slavii, nahradí ho Petrouš

- Fotbal autor: Danica Klein

Trenér Petr Rada ukončil po vzájemné dohodě působení u fotbalistů Slavie Praha. Do konce sezony tým převezme dosavadní kouč slávistické juniorky Michal Petrouš, který první tým vedl už v letech 2010 a 2011. Jeho asistentem bude Ivo Knoflíček. 

Petr Rada

Petr Rada,zdroj: Mediafax

"Po vzájemné dohodě s prezidentem klubu Alešem Řebíčkem jsme dospěli k závěru, že pro klub i pro hráče bude lepší, když se naše cesty rozejdou," řekl Rada. "Slavia je klub s velkou tradicí, tlak na výsledky a umístění je zde obrovský. Očekávání fanoušků se nenaplnila, byli nespokojeni, což mělo negativní dopad i na hráče v kabině. Pro uklidnění celé situace bude lepší, když u mužstva skončím," dodal bývalý kouč české reprezentace, Teplic, Jablonci či Liberce. 

Rada přišel do Slavie před touto sezonou. Z 25 zápasů vyhrál jeho tým sedm, v dalších devíti remizoval. Slavia je aktuálně osmá se ztrátou 11 bodů na třetí místo zajišťující start v pohárové Evropě. V průběhu jara se stupňovala nespokojenost fanoušků s hrou Slavie, při sobotní porážce 0:2 v Příbrami volali opakovaně po Radově odvolání. 

"Do Slavie jsem šel s dlouhodobější koncepcí, že budeme postupně do kádru zabudovávat mladší hráče, což pochopitelně ale není záležitost krátké doby," řekl Rada. 

U týmu končí i asistent Martin Poustka, který mužstvo dočasně vedl právě před Radou poté, co v minulé sezoně protesty fanoušků donutily v týmu skončit i trenéra Františka Straku. Poustka bude ve Slavii nadále působit v jiné pozici. 

Tým převezmou trenéři juniorky Petrouš a Knoflíček. Petrouš už u áčka Slavie působil v době největší krize, kdy se řešilo, zda Slavia kvůli ekonomickým problémům uhájí první ligu. Ve 22 zápasech osmkrát vyhrál a devětkrát remizoval. V říjnu 2011 ho nahradil Straka. 

"Po skončení soutěžního ročníku bude jmenován nový trenér A-mužstva, který si také vybere vlastní realizační tým," dodal sportovní ředitel Slavie Miroslav Držmíšek.

Tagy: trenér Slavia Praha

Zdroje: ČTK