Hokejisté Třince poprvé v sezoně vyhráli, přehráli Zlín 3:0

- Hokej autor: Sebastian Kantor

Ambiciózní Třinec získal ve třetím kole hokejové extraligy první body v novém ročníku, když doma přehrál Zlín 3:0. V repríze loňského semifinále padly všechny branky do 31. minuty a postupně se o ně postarali Martin Adamský, Marek Růžička a Josef Hrabal. Brankář Ocelářů Šimon Hrubec si připsal první čisté konto sezony. 

Oceláři si se Zlínem poradili hladce už v přípravě (6:1) a i v mistrovském utkání měli nad svým semifinálovým přemožitelem z předešlé sezony jasně navrch. O největší vzrušení se v úvodní třetině staral zejména Adamský, který ve své první velké šanci promáchl před prázdnou brankou. Vše si ale vynahradil ve 14. minutě, kdy po nezištné přihrávce Polanského zamířil přesně do levého horního růžku Štůralovy branky. 

I v prostřední části působili živějším dojmem domácí. Gorškov ale nejdříve nevyužil další skvělou gólovou nabídku Polanského zpoza branky a jen trefil beton zlínského brankáře. Třinecké to ale nemuselo mrzet. O chvíli později se totiž prosadila čtvrtá formace Ocelářů: Matuš zatáhl kotouč po pravém křídle do útočného pásma a jeho nahození od hrazení přetavil osmnáctiletý Marek Růžička šikovnou tečí ve svůj první extraligový gól. 

Další potřebný klid dodal třineckým hráčům na hokejky obránce Hrabal, jenž se v přesilové hře dostal k odraženému kotouči a zblízka zvýšil na 3:0. Zlín se k souvislejšímu tlaku dostal až v závěru třetiny, kdy měl k dispozici dvě početní výhody po sobě. V nich ale obrovské příležitosti spálili Leška a hlavně Balaštík, který nedokázal překonat už na ledě ležícího a dezorientovaného Hrubce. 

Hosté marně dobývali branku Ocelářů i v poslední části, v níž je domácí až na výjimky nepouštěli do vážnějších šancí a s přehledem dovedli zápas do vítězného konce. Třinec tak získal premiérové body v sezoně, Zlín i nadále čeká na výhru v normální hrací době. 

Tagy: Zlín Třinec

Zdroje: ČTK