Hokejisty Zlína bude v příští sezoně trénovat Vlach

- Sport autor: red

Novým trenérem hokejistů Zlína bude Rostislav Vlach. Ve funkci nahradí odcházejícího Zdeňka Veneru, kterému dosud dělal asistenta. Osmačtyřicetiletý Vlach si vybral za asistenta o devět let mladšího Josefa Turka, s nímž už v minulosti trénoval krátce ve Vsetíně.

Turek v posledních osmi letech vedl juniory, naposledy působil ve Slovanu Bratislava. Oba uzavřeli smlouvu na jeden rok bez opce.

"Naše spolupráce byla velmi dobrá. Turek je nesmírně pracovitý a má bohaté zkušeností s mladými hráči," uvedl na dnešní tiskové konferenci Vlach, který vedl zlínský tým jako hlavní kouč čtyři měsíce už v úvodu roku 2008.

Nový impuls

Turek chce vnést do mužstva nový impulz. "Nebudu stát bokem. Domluvili jsme se na spolupráci v zápasech a v přípravě. Na všem se budeme podílet společně," řekl Turek, který vedl reprezentační sedmnáctku i osmnáctku a také juniory Vsetína a Slavie Praha.

Úkolem nové trenérské dvojice bude posunout zlínský hokej k vyšším metám. Od roku 2005 klub navzdory dobrým výsledkům v základní části nikdy nepostoupil ze čtvrtfinále. "Nyní se zaměříme na složení kádru pro příští sezonu. Budeme jednat s hráči loňského kádru, kteří nemají smlouvy na příští sezonu a jsou pod opcí. Naším cílem je vybudovat perspektivní tým, do kterého zařadíme i mladé hráče. V průběhu dubna musíme vyřešit i místa brankářů," nastínil Vlach nejbližší úkoly.

Jednou z hlavních posil zlínského týmu by mohl být v příští sezoně slavný odchovanec Petr Čajánek. "Máme o něj dlouhodobý zájem. Záleží na jeho rozhodnutí, zda bude pokračovat v Rusku. Nemůžeme s ním zatím jednat, neboť je do konce dubna pod smlouvou," uvedl jednatel klubu Patrik Kamas na adresu útočníka Petrohradu.

Klub vybírá generálního manažera

V nejbližších dnech bude vedení klubu jednat o rozpočtu na příští sezonu. "Neplánujeme zásadní výkyv nahoru nebo dolů. Zatím žádný z hráčů loňského kádru nemá informaci, že o něj klub nemá zájem. Při jednání bude záležet také na závěrečné zprávě o uplynulé sezoně, kterou předloží kouč Venera," řekl Kamas.

Novým sportovním manažerem extraligového celku se stal Jiří Šolc a vedení vyhlásilo výběrové řízení na místo generálního manažera. "Jsme rádi, že se po sezoně podařilo tak rychle vyřešit vedení týmu. Chceme, aby se už začalo pracovat na další sezoně," uvedl prezident klubu a zlínský primátor Miroslav Adámek. Modernizaci zimního stadionu vedení města zatím neplánuje.

Součástí nové koncepce bude i vytvoření jednotného systému přípravy od mládežnických týmů až po extraligové mužstvo. "Něco podobného zatím v klubu nefungovalo. Od této změny si slibuji lepší zapracování mladých hráčů," uvedl člen prezidia klubu Aleš Dufek.

Tagy: hokej Zlín

Zdroje: ČTK