Hokejový fenomén Jágr vyprodal další halu. Show přenechal Plekancovi

- Hokej autor: Danica Klein

Jaromír Jágr si připsal v tomto ročníku extraligy na své konto další vyprodanou halu, ale hlavní hvězdou utkání na ledě Pardubic byl v dresu Kladna Tomáš Plekanec. Jágr se předvedl více než deseti tisícovkám diváků gólem a asistencí, jeho centr zaznamenal pět bodů za tři trefy a dvě finální přihrávky. 

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr,zdroj: Mediafax

"Říkal, že se cítí dobře, tak jsme se mu do toho nepletli," vtipkoval Jágr. "Není to moc hezký hokejový výsledek, ale takhle musíš s Pardubicemi hrát. Já už hraju přes dvacet let, takže podobné zápasy jsem zažil, ale není to tak časté," okomentoval suverénně největší přestřelku této extraligové sezony. 

Čtyřicetiletý Jágr ocenil atmosféru utkání. "Pardubice hrály vždycky výborný ofenzivní hokej a měly i výborné fanoušky. Bylo to vidět i dneska, že nepřestali fandit a povzbuzovali je až do konce, i když se skóre pro domácí nevyvíjelo dobře," prohlásil. 

Rozhodčí necouvne

Kladno vedlo už 9:3, potupnou desítku soupeři neuštědřilo a ještě inkasovalo tři branky. "Je těžké nějakým způsobem ten zápas dohrát. Na jednu stranu musíš respektovat soupeře a nesnažit se mu dát hlavně doma deset nebo dvanáct gólů. Na druhou stranu oni neměli co ztratit, všechno dali do útoku," doplnil Jágr

Na konci první třetiny za stavu 2:0 dostal kladenský tým dvě minuty za zdržování hry, když se s rozhodčími dohadoval, kdo má být a nebýt na ledě po zakázaném uvolnění. Jágr ještě před sirénou odešel naštvaně do kabiny. "Zlobil jsem se na naše hráče a trenéry. Bylo to za stavu 2:0 a dali jsme jim zbytečně dvě minuty, měli jsme to brát s nadhledem. Rozhodčí, hlavně tady v Pardubicích, necouvne. Tak naštvanej jsem dlouho nebyl," řekl Jágr

Dobře naladěný

Po faulu Jiřího Vašíčka na kladenskou hvězdu v přesilovce ve 28. minutě Tomáš Plekanec dovršil hattrick a vstřelil důležitou branku na 4:2. "Já akorát vím, že mě někdo zezadu trefil. Nevím, jak to bylo vysoko, asi ne moc. Ale byla to rána, já mám 120 kilo s výstrojí. Někdo může říct, že to faul nebyl, já nevím, dostal jsem to zezadu," popsal situaci ze svého pohledu. 

V první třetině v souboji spadl na gólmana Dušana Salfického a pak si s úsměvem situaci vyříkali. "Děkoval jsem mu za jeho nohu. Byl jsme faulovaný, nebylo to úmyslné. Ale kdyby tam nebyl, skončil jsem po deseti minutách s naraženým žebrem," usmíval se Jágr, kterému se líbil pardubický rituál s naházenými perníky na led. "Jeden jsem si ukradl, snad se bude hodit," dodal dobře naladěný Jágr, který se po utkání ochotně podepisoval fanouškům a jednoho za slib, že bude fandit Kladnu, odměnil i vlastní čepicí se symbolem Rytířů.

Tagy: výhra Kladno extraliga

Zdroje: ČTK