Hokejový útočník Bednář by mohl posílit švýcarský Davos

- Sport autor: red

Hokejový útočník Jaroslav Bednář by mohl rozšířit kolonii českých hráčů v Davosu. Přední švýcarský klub má o služby třiatřicetiletého střelce zájem a už ho zařadil do sestavy v sobotním přípravném duelu na ledě Zugu. Bednář si v první útoční formaci s Retem von Arxem a dalším Čechem Petrem Tatíčkem připsal dvě asistence a pomohl k vítězství Davosu 5:4 po samostatných nájezdech.

"Davos je v tomto trochu specifický, neboť chce (ještě před podpisem smlouvy) hráče osobně vidět. Jarda tam v sobotu dorazil a hned šel hrát zápas," řekl dnes hráčův zástupce Vladimír Vůjtek mladší.

Bednář byl po minulé sezoně, kterou odehrál v dresu Nižného Novgorodu, bez angažmá. Nejprve se připravoval s nově vznikajícím klubem HC Lev, který se chystal na vstup do KHL, a posléze s Mladou Boleslaví. Nyní se zdá, že by mohl mít už brzy jistotu nového angažmá. "Davos má o Jardu zájem a ten zájem o spolupráci je oboustranný. Jasno by mohlo být během pár hodin, nejpozději snad v úterý," přiblížil průběh jednání Vůjtek.

Pokud by se Davos s Bednářem dohodl, bude muset vyřešit přebytek cizinců v týmu. Podle všeho totiž bude v klubu pokračovat další český útočník Josef Marha, jehož na soupisce v kvartetu povolených cizinců doplňují Tatíček, Petr Sýkora a Slovák Peter Sejna.

"Nechtěl bych uvádět přesně, o kterého ze zahraničních hráčů se jedná, ale mám informace, že má problémy, kvůli kterým bude delší dobu mimo hru," uvedl Vůjtek. Podle všeho by se mohlo jednat o Sejnu, který scházel v sobotu v sestavě Davosu.

Tagy: hokej Davos

Zdroje: ČTK