Holuša se pokusí překonat český rekord na 1500 metrů

- Atletika autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Český běžec Jakub Holuša by rád navázal na letošní úspěchy a na memoriálu Josefa Odložila chce atakovat český rekord na 1500 metrů, který od roku 1983 stále drží Jan Kubista časem 3:34,87. Holušovi letos vyšlo na výbornou halové mistrovství Evropy v Praze, kde ve fantastickém finiši vybojoval zlatou medaili.

Jakub Holuša vítězí v halovém MS v Praze

Jakub Holuša vítězí v halovém MS v Praze,zdroj: Profimedia.cz

Holuša na nedávném mítinku Diamantové ligy v Šanghaji Holuša dosáhl času 3:35,98 a věří, že by český rekord mohl přepsat.  "Už jsou pro něj připraveni vodiči," řekl ředitel mítinku Miroslav Ševčík. 

Mítink bude jednou z velkých možností splnit limity pro účast na mistrovství světa v Pekingu. Po něm bude také oznámena nominace na ME družstev, které bude následovat o dalším víkendu.

"Snad těch limitů bude co nejvíc," věřil šéftrenér reprezentace Tomáš Dvořák. 

V dalším programu bude chtít Pavel Maslák oplatit porážku ze Zlaté tretry Polákovi Karolu Zalewskému, tentokrát se ale nepoběží netradiční třístovka, nýbrž jeho hlavní trať 400 metrů. 

Ve startovní listině naopak chybějí překážkářky Denisa Rosolová a Zuzana Hejnová, kterým se mítink nehodí termínově, neboť budou mít v mezidobí mezi dvěma závody Diamantové ligy, kde obě chtějí startovat. 

Světová rekordmanka Špotáková se naopak v této sezoně zatím trápí. V předchozích dvou startech na Zlaté tretře a na Diamantové lize v americkém Eugene nepřehodila 60 metrů a stále nemá splněný limit na MS, který má hodnotu 61 metrů.

Návrat po zdravotních problémech by mohl prožít koulař Ladislav Prášil, jehož přípravu na sezonu narušil bolavý kyčelní kloub. Návštěva lékaře Hanse-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta v Mnichově mu ale pomohla a dvojnásobný halový bronzový medailista z HME by měl zahájit sezonu.

Tagy: atletika

Zdroje: ČTK,Vlastní