Horák skončil ve slopestylu čtvrtý, Pančochová neprošla do finále

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 14. 3. 2015 16:06) - Ostatní sporty autor: roj

České snowboardistce Šárce Pančochové se účast na finále Světovém poháru ve slopestylu ve Špindlerově Mlýně příliš nepovedla. Poté, co její páteční výkon nestačil na přímý postup, dnes skončila v semifinále. V konečném pořadí je devátá. Mile naopak překvapil Petr Horák, který si v mužském finále dojel pro čtvrté místo.

Český snowboardista Petr Horák

Český snowboardista Petr Horák,zdroj: Profimedia.cz

Horákovi taktéž nestačila pro postup do finále kvalifikace, v semifinále se mu však podařila druhá jízda a do finálové desítky tak postoupil z druhého místa.

"Moc jsem si to užíval. Jsem tu doma, bylo tady spoustu známých. Jsem rozhodně spokojený. Jsem rád, že mi to trochu vyšlo i v rampě, kterou jsem jel po roční přestávce. Dokonce jsem zajel i skok docela dobře," pochvaloval si finálovou jízdu Horák.

Ten díky čtvrtému místu získal svůj nejlepší výsledek ve slopestylu, dosud se nejlépe umístil letos v Park City, kde skončil osmý.

profimedia-0215355079 (1)

Šárka Pančochová,zdroj:ThinkStock

Pančochové se nepovedl závěrečný skok první semifinálové jízdy, což ji znervóznilo a ve druhé jízdě chybovala hned na úvod na U-rampě. "Odrazila jsem se v rampě špatně. Prostě jsem spadla. To se stává," řekla po závodě. 

Pančochová v této sezoně příliš nezávodila, kvůli operovaným vazům v koleni vynechala lednové mistrovství světa v Kreischbergu. Šlo tak teprve o její druhý závod ve slopestylu v sezoně, což se projevilo na výkonu.

Obdobně "zakletý"  pro ni byl Špindlerův Mlýn i loni, kdy se jí také nepodařilo postoupit do finále. "Už druhý rok se mi tady nepodařilo postoupit do finále. Nevím, jestli je to v tom Špindlu pro mě nějaký zakleté," posteskla si Pančochová.

Tagy: světový pohár Špindlerův Mlýn česká snowboardistka snowboarding

Zdroje: ČTK