Horký favorit Contandor po těžkém pádu odstoupil z Tour de France

- Cyklistika autor: Michal Polák

Tour de France přišla o dalšího z hlavních favoritů Alberta Contadora. Dvojnásobný šampion závodu odstoupil během 10. etapy, v níž měl v jednom ze sjezdů pád. Španělský cyklista následoval loňského šampiona Chrise Froomea, jenž se zranil při pádech ve středu a rovněž předčasně Tour vzdal. 

Alberto Contador

Alberto Contador,zdroj: Getty Images

Jednatřicetiletý lídr stáje Tinkoff-Saxo Contador spadl zhruba 95 kilometrů před cílem ve sjezdu ze druhé vrchařské prémie. Při pádu si sedřel obě nohy a poranil pravé koleno, na kterém mu lékař týmu musel silně krvácející ránu zhruba dvě minuty ošetřovat. Contador se pak vrátil na kolo a vydal se do stíhání hlavního pelotonu, o několik minut později však musel znovu zastavit kvůli přezutí bot. 

Vítěz Tour z let 2007 a 2009 ztrácel na peloton v čele s největším konkurentem Vincenzem Nibalim čtyři minuty a manko se pokoušel stáhnout za pomoci týmových kolegů. Zhruba 80 kilometrů před cílem po výjezdu na další vrchařskou prémii a nejvyšší bod dnešní etapy ale svou snahu vzdal, sestoupil z kola a nasedl do doprovodného vozu stáje. 

V průběžném pořadí Tour byl Contador před dnešní 10. etapou na devátém místě se ztrátou čtyř minut na vedoucího Francouze Tonyho Gallopina. 

Tagy: Francie Tour de France odstoupení ze závodu

Zdroje: ČTK