Hrajeme pro Českou republiku, chválí si Fed Cup tenistka Benešová

- Sport autor: red

Dvakrát už vyhlásila, že Fed Cup hrát nebude, protože se v něm výsledkově trápí, ale týmová soutěž ji zase baví. Tenistka Iveta Benešová si letošní formou vysloužila po dvouleté pauze nominaci.

Věří, že při semifinále proti Belgii nebude mít v hlavě předloňský duel o finále proti Američankám, v kterém prohrála dvouhru a z mečbolu rovněž čtyřhru.

"Výsledky ve Fed Cupu nechám být, to je tenis, ale určitě mě baví. Je to něco jiného, párkrát za rok se sejdeme a hrajeme pro Českou republiku. Tím je to výjimečný," řekla Benešová před víkendovým zápasem v Charleroi.

Do fedcupového výběru se vrací potřetí v kariéře. Již v roce 2006 po prohře v Bangkoku se Suchanun Viratprasertovou, která tehdy byla o 147. míst horší na žebříčku, prohlásila, že už hrát nebude. A předloni po neúspěšném semifinále s Američankami v Brně zklamaná řekla, že týmovou soutěž přenechá mladším.

V zápasu s USA Benešová nejdříve prohrála jako světová devětadvacítka s Alexou Glatchovou, 114. hráčkou světa, čímž si zhoršila fedcupovou bilanci ve dvouhrách na devět proher z dvanácti zápasů. V deblu pak s Květou Peschkeovou vedly nad dvojicí Huberová, Matteková-Sandsová 6:2 a 5:2, ale promarnily mečbol a prohrály.

Historie se může opakovat

"V životě se mi nestalo, že by se zápas takhle otočil. Bylo to tehdy pro nás obrovské překvapení. Ale je to tenis a bohužel to potkalo zrovna nás," litovala Benešová.

Po dvou letech se může dostat do stejné situace. Pokud bude stav v Belgii 2:2, půjde na kurt s Barborou Záhlavovou-Strýcovou bojovat o postup. Kolaps s USA ale v hlavě mít nebude. "Na to člověk nesmí myslet. Tyhle situace vás totiž nemůžou nikam posunout. Ale už s tím mám zkušenost, a můžu proto zareagovat jinak," řekla.

Se Záhlavovou-Strýcovou tvoří v posledních letech sehraný pár. Společně vyhrály sedm deblových titulů na okruhu WTA, letos už dva a v žebříčku čtyřhry jsou obě v první dvacítce. "Jsme sehraný a deblem se bavíme. Máme na kurtu zábavu, pokecáme si a je to pro nás dobrý trénink na dvouhru," uvedla osmadvacetiletá Benešová.

Na čtyřhru se víc zaměřit nechtějí. Ani nemůžou. Obě se snaží prosadit ve dvouhře, proto spolu čtyřhru ani netrénují. "Na to nemáme moc času. Ale máme za sebou hodně turnajů a během zápasů si můžeme něco vyzkoušet," pokračovala Benešová s úsměvem.

I přesto, že se přední deblistky mají dobře, Benešovou neláká představa, že by jednou objížděla svět jen kvůli čtyřhře. "To ne. Doufám, že budu žít jinak," řekla.

Tagy: zeny tenis fed

Zdroje: ČTK