Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 5°C Občasný déšť se sněhem

Hřebík je novým sportovním manažerem Sparty

Hřebík je novým sportovním manažerem Sparty
V Praze se konala 22. prosince 2011 tisková konference fotbalového klubu AC Sparta Praha, na které jeho zástupci představili vedení nového realizačního týmu. Na snímku nový generální sportovní manažer Jaroslav Hřebík. ALEŠ BĚHOUNEK / MEDIAFAX | zdroj: Archiv

Jaroslav Hřebík se stal podle očekávání novým generálním sportovním manažerem fotbalové Sparty po odvolaném Jozefu Chovancovi. Prvním trenérem pražského týmu zůstane Martin Hašek. Jeho asistentem bude Václav Jílek a trenérem brankářů Pavel Srníček. Role manažera mužstva se ujme Miroslav Baranek.

Třiašedesátiletý Hřebík bude ve Spartě působit už potřetí v kariéře. V sezoně 2001/2002 a v roce 2005, kdy musel odejít také po nátlaku fanoušků nespokojených s tehdejšími výsledky, v letenském klubu pracoval jako hlavní trenér. Teď bude mít větší pravomoci a bude řídit celý sportovní úsek. Hřebík bude dál trénovat i reprezentační devatenáctku, s níž v létě získal stříbro na mistrovství Evropy. Ve Spartě se dohodl na tom, že může působit také ve svazové funkci. Vedení prvního týmu, který po 16 kolech vede ligovou tabulku s šestibodovým náskokem na Liberec, bude mít na starosti především Hašek, byť s Hřebíkem bude všechny důležité kroky konzultovat. Hašek sice po podzimní části sezony skončil stejně jako celý realizační tým v čele s Chovancem, ale Hřebík jej vzápětí do funkce dosadil zpátky. "Martin Hašek tu odvedl dobrou práci. Je to pro mě trenér, kterému maximálně důvěřuji a s kým mohu komunikovat," řekl Hřebík. Haškovým asistentem se stal Jílek, kterého Hřebík zná ze společného působení u mládežnických reprezentací. Jílek na Letnou přichází z Olomouce. O brankáře se ve Spartě bude nově starat Srníček, který střídá další dlouholetou oporu reprezentace Jana Stejskala. Srníček naposledy působil jako trenér mladých gólmanů v Ostravě. Návrat do Sparty zažije její někdejší opora ze záložní řady Baranek, nový manažer týmu. "Míru znám jako hráče. Kromě charakteru se mi líbí, jaký to byl pracovitý hráč. Vždy byl první. Chci, aby Sparta byla pracovitý tým, a když u týmu bude člověk, který má pracovitost v krvi, tak věřím, že mi v tom maximálně pomůže," dodal Hřebík. Kondičním trenérem zůstává Pavel Rada, fyzioterapeutem bude nadále Vít Zelenka. Masérem je Petr Prášek a hlavním lékařem byl jmenován David Erhart z Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Sparta však bude využívat zázemí kliniky CLPA v pražských Vysočanech. Kustodem je David Matěka.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma