Hübschman dostal stopku na tři zápasy, v baráži si nezahraje

- Fotbal autor: Jan Pastor

AKTUALIZOVÁNO. Disciplinární komise UEFA na svém dnešním jednání potrestala českého fotbalistu Tomáše Hübschmana za vyloučení v kvalifikačním utkání se Španělskem zákazem startu ve třech soutěžních zápasech.

První část trestu si odpykal v úterý proti Litvě a nyní bude národnímu týmu chybět i v obou barážových soubojích proti Černé Hoře. Vyloučení Romana Hubníka se dnes v Nyonu neprojednávalo.

Hübschman byl vyloučen za zákrok na Xabiho Alonsa bez předchozího napomínání a vedení národního týmu očekávalo, že trest bude vícezápasový. Nakonec český záložník, který hraje v Šachtaru Doněck, obdržel stejně dlouhý trest jako anglický útočník Wayne Rooney, jenž byl vyloučen za faul zezadu v kvalifikačním utkání v Černé Hoře, kde jeho tým uhrál remízu 2:2. Rooney tak nestihne boje v základní skupině mistrovství Evropy, protože až do červnového turnaje Anglie žádný soutěžní zápas nesehraje.

Provinění Hubníka, bude projednáno v nejbližších dnech

Zda využije možnosti odvolat se do tří dnů proti trestu, anglická Fotbalová asociace neuvedla. "Než budeme reagovat na rozhodnutí UEFA nebo ho veřejně komentovat, počkáme na detailní odůvodnění disciplinární komise," uvedla FA.

Provinění obránce Hubníka, jenž dostal červenou kartu v posledním kvalifikačním souboji v Litvě, bude projednáno v nejbližších dnech.

Tagy: uefa Rooney

Zdroje: ČTK