Hübschman: Skotové na nás vlétnou jak Barcelona? Pouhá mediální hra

- Fotbal autor: red

Bojovná slova o tom, že na české fotbalisty vlétnou Skotové s hrou v duchu Barcelony, svěřence trenéra Michala Bílka před duelem v Glasgowě neděsí. Podle záložníka Tomáše Hübschmana, který toho už proti španělským hvězdám hodně odehrál v dresu Šachtaru Doněck i národního týmu, jde pouze o mediální hru.

Pokud se Skotům podaří napodobit hru španělského velkoklubu, pak jim prý přijde osobně po utkání poblahopřát.

Britská média se předhánějí v návodech, jak Čechy zadupat do země. Dvacetiminutový tlak, důraz v šestnáctce a také totální ofenziva po vzoru katalánského velkoklubu. Takové rady dostávali Skotové před klíčovým zápasem kvalifikace od internacionálů a mediálních expertů.

Čechy se jim ale vystrašit nepodařilo, málokdo totiž věří, že svěřenci Craiga Leveina ustoupí od obvyklé defenzivní taktiky, kterou dotáhli k dokonalosti loni v Praze. "Je možné, že nastoupí se třemi útočníky a budou nás chtít semlít, ale v poslední době hráli spíše na jednoho a pouze bránili. Nevěřím tomu, že to najednou změní. Spíše si myslím, že jde o obvyklou mediální hru, která nás má zastrašit," uvedl Hübschman, který v neděli oslaví 30. narozeniny.

Taktika Barcelony

Nejvíce ho zjevně pobavila slova o tom, že tým plný defenzivních hráčů vsadí na taktiku, kterou používá Barcelona. "Dobře, pokud se jim to v sobotu povede, osobně jim k tomu pogratuluji, ale je to spíše taková hra slov," míní zkušený fotbalista, který toho odehrál především v evropských pohárech mnohem více, než většina skotských reprezentantů.

Skotové také rádi Čechům připomněli debakl s Norskem, ale ani to jim podle Hübschmana nepomůže. "Už jsme si to rozebrali a kdo se domnívá, že budeme nosit v hlavě měsíc jednu porážku, to by nás hodně podcenil. Pokud bychom tomu tak podléhali, nikdo z nás už by fotbal nehrál," řekl. Podle něj se dá spíše očekávat podobný souboj, jaký spolu svedli oba soupeři dvakrát během předchozího roku. "A především v Praze jsme je nepustili vůbec do ničeho. To by se mi tady také líbilo," prohlásil.

Jen jedno netušil - kdo mu bude pomáhat s defenzivní černou prací ve středové řadě. "To je otázka pro trenéra, ale tady fakt nejde o jména. Před kvalifikací jsme si řekli, že chceme získat týmový úspěch a na tom se nic nemění ani před zápasem, který v tuto chvíli tak důležitý," uvedl Hübschman.

Tagy: fotbal Skotsko reprezentace

Zdroje: ČTK