Počasí dnes 14°C Skoro zataženo

Ibrahimovič nastřílel Palermu hattrick během 14 minut

Švédský útočník Zlatan Ibrahimovic zařídil hattrickem během 14 minut vítězství AC Milán 4:0 v Palermu. Jeho tým i po 26. kole setrvá v čele Serie A před druhým Juventusem, který ztratil v závěru vedení a remizoval 1:1 s Chievem.

Kanonýr Ibrahimovic se vrátil do sestavy po třízápasovém trestu za úder do obličeje protihráče ve velkém stylu. Na Sicílii otevřel skóre v 21. minutě zápasu po přihrávce Brazilce Robinha, který využil chyby v soupeřově obraně. Za deset minut si při přečíslení své role zopakovali. Hattrick pak třicetiletý hráč uzavřel technickou střelou zpoza pokutového území a v tabulce kanonýrů dohnal s 18 brankami vedoucího Antonia Di Nataleho z Udine. Poslední branku AC vstřelil ve druhé půli obránce Thiago Silva. Juventus zůstává i nadále jediným neporaženým týmem, jenže dnešní remíza s Chievem byla už dvanáctou z pětadvaceti utkání. "Stará dáma" vedla nad veronským týmem od 18. minuty, kdy se trefil obránce Paolo De Ceglie, jenže už nevstřelila další branku, a tak střela Boukaryho Dramého znamenala čtvrthodinu před koncem vyrovnání na konečných 1:1. Posledních sedm minut si na novém turínském stadionu zahrál i český záložník Chieva Kamil Vacek.