Jágr chce na olympiádu, zjistil Hadamczik v zámoří

- Hokej autor: Danica Klein

S dobrými pocity se vrátil z inspekční cesty v zámoří kouč hokejové reprezentace Alois Hadamczik, před nímž stojí úkol postavit tým pro olympijský turnaj v Soči. Hvězdný útočník Jaromír Jágr z New Jersey mu potvrdil svou chuť na olympiádě hrát. Trenér očekává, že při konečném výběru ze 67 hráčů budou mít hokejisté z NHL výrazně větší zastoupení oproti reprezentantům z Evropy. 

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr,zdroj: Getty Images

Hadamczik přiletěl domů o dva dny dříve oproti původnímu plánu. "Trochu jsme program upravili, abychom viděli co nejvíce zápasů," řekl. Od 23. listopadu stihl naživo zhlédnout osm utkání NHL. "Osobně jsem mluvil přibližně s dvaceti kluky. Potěšitelné bylo, že každý by chtěl jet a každý by chtěl reprezentovat," pochvaloval si. 

Velká očekávání veřejnosti jsou spojená se jménem Jaromíra Jágra, který je i v 41 letech nejproduktivnějším hráčem New Jersey. "Jarda se k olympiádě staví velmi dobře. Byl v pohodě, ať už po prvním, nebo po druhém zápase, které jsme viděli. Na olympijské hry chce určitě jet a pokud mu zdraví vydrží, tak také rozhodně pojede," prohlásil Hadamczik

Odpověď na otázku, zda by Jágr chtěl hrát v útoku s klubovým spoluhráčem Patrikem Eliášem, však zatím nemá. "Vůbec jsme k tomu nedošli, o tom jsme se ani náznakem nebavili. Zatím těžko předpovídat, co nakonec bude 12. února," připomněl Hadamczik úvodní utkání olympijského turnaje, které reprezentace absolvuje proti Švédům. 

Tagy: New Jersey Devils hokejový trenér Olympiáda v Soči český hokejista

Zdroje: ČTK