Jak se daří Vrbovi na divokém Kavkazu? Ty rubly musí stát za to

- Fotbal autor: art

Není to tak dávno, kdy ostatní ruské kluby odmítaly hrát v Machačkale s tamním týmem. Hlavní město Dagestánu zasazené do malebné krajiny patřilo mezi nejnebezpečnější místa na Kavkaze. Český trenér Pavel Vrba ale není žádný strašpytel, takže převzal péči o slavný Anži. Jak se svými svěřenci vstoupil do sezóny ruské ligy?

Vrba dohlíží na svěřence z Machačkaly během zápasu s CSKA Moskva

Vrba dohlíží na svěřence z Machačkaly během zápasu s CSKA Moskva,zdroj: Profimedia.cz

Pomyslné vítězné salvy se nerozezněly. Machačkale se podařilo udržet s CSKA Moskvou jen bezbrankovou remízu. Tým bývalého kouče české reprezentace se většinu času bránil, v druhém poločase ale nebyl daleko od výhry.

Favorizovaný CSKA v první půli příliš nepouštěl soupeře z jeho poloviny, ale všechny ošemetné situace vyřešil brankář Belenov. Po změně stran nejprve hlavičkoval domácí Budkovskij do břevna a pak měl dvě šance střídající Boli, ale radost mu pokaždé sebral gólman mistrovského celku Akinfejev. V závěru se zase marně tlačili za výhrou hosté, Traore trefil jen tyč.

Vrba odešel od reprezentace po červnovém mistrovství Evropy, kde jeho výběr ve třech zápasech získal jediný bod za remízu s Chorvatskem, skončil poslední ve skupině a nepostoupil do play off. V Machačkale mu pomáhají dosavadní manažer reprezentace Dušan Fitzel a trenér plzeňských brankářů Martin Ticháček.

Tagy: český fotbal sportovní zajímavosti a kuriozity český trenér ruská liga

Zdroje: ČTK