Jakub Smrž odstartuje jako šestý

- Sport autor: red

Český motocyklista Jakub Smrž odstartuje do úvodního závodu nové sezony mistrovství světa superbiků na Phillip Islandu stejně jako před rokem z šestého místa. Pro pole position si dojel Španěl Carlos Checa, který časem 1:30,882 stanovil nový traťový rekord

Sedmadvacetiletý Smrž na ducati na něj ztratil 1,098 sekundy, přestože po pádu v druhé jízdě musel měnit stroj. "Myslím, že můžeme být spokojení, ale určitě to mohlo být o trošku lepší," uvedl Smrž v tiskové zprávě.

Po pádu zpět do boxů
"Po pádu jsem se naštěstí stihl rychle vrátit do boxů pro novou motorku a stačil jsem se kvalifikovat do poslední části," dodal. "Myslím, že tam jsem navzdory tomu, že jsem měl jiné gumy, zajel dobrý výsledek," podotkl.
Smrž v kvalifikaci potvrdil slibnou formu ze závěrečných testů před sezonou. V nich jediný český účastník seriálu obsadil ve dvoudenních jízdách na Phillip Islandu celkově čtvrté místo.
V kvalifikaci kategorie supersport obsadil český jezdec Ondřej Ježek 19. místo. Na nejrychlejšího Davida Saloma ze Španělska ztratil přes dvě vteřiny.

Zdroje: ČTK