Jaký otec takový syn. Klaus mladší chce Giro v Praze

- Cyklistika autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Pro mnohé to bude možná překvapení, ale syn někdejšího prezidenta Václav Klaus mladší je cyklistickým nadšencem a amatérským závodníkem. Jeden z nejslavněších cyklistických závodů jezdí sledovat přímo do Itálie a jeho snem je, aby jubilejní 100. ročník Gira startoval v roce 2017 v Praze. Pokud by se Klausovi podařilo organizátory přesvědčit, mohl by v Praze startovat například vítěz posledního ročníku Alberto Contador.

Lance Armstrong a Václav Klaus starší

Lance Armstrong a Václav Klaus starší,zdroj: Profimedia.cz

Podle jeho představ by Giro začínalo v Praze a poté se přesunulo do Bratislavy.

"Máme už vytipovaná i konkrétní města na trase, ale zatím je nechci zveřejňovat," řekl Mladé frontě Dnes. Giro startuje v posledních letech mimo Itálii celkem často, například loni hostilo začátek závodu Irsko, které za tuto možnost údajně zaplatilo tři miliony eur.

"O ceně jsme samozřejmě jednali. Oni nám něco nastínili a my jim řekli, co je pro nás reálné. Nakonec jsme se střetli někde na půli cesty. Teď obcházíme primátory a starosty měst, zda by o to měli zájem, a snažíme se tu částku naplnit," uvedl Klaus mladší, který je cyklistickým fanouškem. Startuje v amatérských závodech a Giro jezdí sledovat přímo do Itálie. Cenu, o které se jedná, neprozradil.

Česko zřejmě nebude jediným zájemcem o zorganizování startu Gira, kandidáty jsou prý i Washington či Spojené arabské emiráty.

Tagy: cyklistika Giro d'Italia

Zdroje: ČTK