Dnes je pátek 5. března 2021., Svátek má Kazimír
Počasí dnes 1°C Smíšené přeháňky

Pančochová vyměnila snowboard za surf

Pančochová vyměnila snowboard za surf
Pro Pančochovou je surfování doplňkem k tréninku mimo sezónu | zdroj: Profimedia.cz

Ve francouzském Seignosse je od víkendu přetlak Čechů. Pořádá se tam totiž mistrovství Česka a Slovenska v sufringu. V krocení vln svedou souboj už čtyřnásobný mistr republiky Jan Klvaňa s loňským vítězem Matyášem Menšíkem. Pozornost dokonce i těch, kteří nepatří mezi skalní fanoušky surfování, by mohla přilákat snowboardová jednička a olympionička Šárka Pančochová, která surfování má za tréninkový doplněk mimo sezónu. 

Přesto, že surfování není tradiční "český" sport, úroveň českého surfování se rok od roku zlepšuje. V určitém smyslu to navíc přesahuje sportovní rovinu. Češi, kteří se surfování věnují, podstatnou část svého času tráví cestováním za vlnami.

Surf je zkrátka nejen sportem, ale i životním stylem. A tak se kromě hlavního závodu QUIKSILVER CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP pro muže a ROXY CZECH AND SLOVAK SURFING CHAMPIONSHIP pro ženy a několika doprovodných soutěží (štafeta týmů či hromadný závod v pádlování) se na pláži Les Estagnots pořádá také surfová škola Kevina Olsena.

"Po zkušenostech z předcházejících ročníků víme, že o surfing je mezi českou a slovenskou veřejností rostoucí zájem, a tak jsme pro všechny začátečníky i mírně pokročilé připravili surfovou školu Kevina Olsena, kde se začátečníci naučí základní dovednosti a pokročilí zdokonalí své surfařské skills," přiblížil jeden z organizátorů závodů Matúš Hrubka. 

zdroj: YouTube

Zdroje:
Vlastní

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,180 26,280
USD 21,910 22,050
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma