Dnes je neděle 24. ledna 2021., Svátek má Milena
Počasí dnes -1°C Smíšené přeháňky

Janda skončil v Liberci v letní GP devatenáctý, vyhrál Malysz

Janda skončil v Liberci v letní GP devatenáctý, vyhrál Malysz
Placeholder | zdroj: Archiv

Českým skokanům na lyžích příliš nevyšel domácí závod letní Grand Prix. Nejlepší Jakub Janda dnes skončil v Liberci devatenáctý, bodovali ještě 23. Lukáš Hlava a 27. Jan Matura. Pod Ještědem suverénně vyhrál nestárnoucí polský reprezentant Adam Malysz před Norem Tomem Hildem a svým krajanem Kamilem Stochem.

Malysz předvedl dva nejdelší skoky dne. V prvním kole přistál na 126 metrech, ve druhém k radosti hrstky promrzlých polských fanoušků ještě metr a půl přidal. V celkovém hodnocení se tak na padesát bodů přiblížil Japonci Daiki Itovi, který v Liberci nestartoval. O vítězi letní GP se rozhodne za dva dny v německém Klingenthalu.

Češi doufali, že v Liberci potvrdí formu z letních závodů, ale ze sedmi účastníků hlavního závodu postoupili do třicítky jen tři a ti se umístili až v druhé polovině. Lehce nachlazený Janda předvedl v obou kolech stejně dlouhé skoky 116,5 metru a byl devatenáctý.

"Špatný, nevyšlo to, druhý skok vůbec. První skok nebyl špatnej, ale bohužel, nejde mi do toho noha," řekl Janda. Na jeho výkonu se podepsalo nachlazení, které ho oslabilo po návratu z víkendového Kontinentálního poháru v Kazachstánu, kde měl i střevní potíže. "Koordinace byla horší. Jsem mimo. Nevím, kde mám hlavu, kde mám patu. Jsem jak Alenka v říši divů," popsal skokan svůj stav.

Bývalý vítěz zimního Světového poháru i letního GP plánoval, že nepojede na finále do Klingenthalu. "Asi to balím a vyléčím se, abych mohl trénovat. Do zimy moc času není," řekl Janda.

Další Češi do druhého kola nepostoupili - 31. byl Borek Sedlák, 34. Roman Koudelka, 40. Ondřej Vaculík a 46. Antonín Hájek.

"Pořád tomu něco chybí a nemůžu přijít na to co. Jiskřička, která by mi pomohla k lepším výsledkům," řekl zklamaný Koudelka. "Je rozdíl celé léto neskákat a jít jeden závod. Nevadí ale, že jsem neskákal, hlavní bude zima a věřím, že bude úspěšná," uvedl Hájek.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma