Je to rána pod pás, řekl Kýhos o svém konci v Kometě

- Hokej autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Loni dovedl Vladimír Kýhos Kometu do finále extraligy a letos po semifinálové porážce od Litvínova k bronzu. Na střídačce brněnských hokejistů ho už příští sezonu neuvidíme. Končí mu smlouva a o nové s ním vedení jednat nebude.

Kýhos dovedl své svěřence dvakrát k medailovému umístění

Kýhos dovedl své svěřence dvakrát k medailovému umístění,zdroj: Profimedia.cz

Kýhos uvedl, že podobné rozhodnutí čekal, ale považuje jej za ránu pod pás. "Svým způsobem jsem to očekával, protože v normálních mužstvech se smlouvy řeší už během ledna února. Věděl jsem, že se - v uvozovkách  - něco chystá," řekl Kýhos.

Rozhodnutí o nuceném konci angažmá jej mrzí i proto, že Kometa má za sebou vydařené sezony. "Už přestávám rozumět formě trénování, protože co by mělo rozhodovat o dalším angažmá než výsledky? Jak je vidět, tak ani výsledky nenapomáhají k tomu dále pokračovat," uvedl Kýhos.

Podle informací deníku Sport nenašel Kýhos společnou řeč s majitelem klubu Liborem Zábranským. "I kdyby to tak bylo, tak přece rozdílné názory můžete mít. Nikdy není dobré, když mají všichni stejné. To by podle mého nemělo hrát roli v tom, zda trénujete nebo ne. Pracujete s mančaftem a rozhodující jsou jeho výsledky. A za ty já se stydět nebudu," podotkl Kýhos.

Tagy: Kometa Brno hokejová extraliga

Zdroje: ČTK