Kadlece ocenění potěšila, do světa ale nespěchá

- Sport autor: red

Dvakrát v uplynulých dnech se objevil český fotbalista Václav Kadlec na stránkách respektovaných zahraničních sportovních médií, které tradičně koncem roku hledají největší talenty světového fotbalu.

Výběr expertů ve španělském magazínu Don Balon i německém SportBildu přesto nechává sparťanského útočníka v klidu. V jednom ho to prý ale znovu utvrdilo: nemá cenu spěchat do zahraničí, jeho výkony v dresu Sparty si dokážou odborníci pohlídat.

V minulém týdnu zařadil Kadlece mezi stovku největších talentů do věku 21 let Don Balon, v úterý se k němu přidali i Němci, kteří ho zařadili mezi deset nejlepších hráčů do 18 let. Podobně vysoko se naposledy z českých fotbalistů umísťovali v minulosti pouze Tomáš Rosický a Milan Baroš.

Kadlec: Je vidět, že se o Spartě v Evropě dobře ví

Přesto Kadlece, který má za sebou už i reprezentační premiéru, mediální zájem nechává alespoň navenek chladným. "Vím, že nejde ani o žádné ankety, je to jen jakýsi výběr nadaných hráčů. Samozřejmě mě těší mezi těmi jmény figurovat, neboť je to motivace pro mou další práci, abych se dostal mnohem výš," usmíval se sparťanský útočník během dnešního přesunu do Lausanne, kde Letenské čeká ve čtvrtek večer duel Evropské ligy.

Každopádně znovu se podle něj ukázalo, že rozhodnutí neuspěchat odchod do zahraničí nese stále větší úrodu. "Pokud se chci prosadit, bude se o mně vědět i během působení ve Spartě. Je to pojem, každý má o jejích výsledcích v Evropské lize dobrý přehled," uvedl.

Tagy: fotbal sparta rosický liga kadlec baros

Zdroje: ČTK