Kanál v Pau českým barvám nesvědčí, Hradilek pokazil semifinále

- Vodní slalom autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Vavřinec Hradilek neudržel po nevydařené semifinálové jízdě slibné vedení v celkovém hodnocení letošní edice Světového poháru. Kanoistka Kateřina Hošková a další český kajakář Ondřej Tunka se probojovali do finále a v konečném pořadí svých kategorií obsadili druhé a třetí místo.

Kajakář Ondřej Tunka skončil celkově druhý ve Světovém poháru vodních slalomářů

Kajakář Ondřej Tunka skončil celkově druhý ve Světovém poháru vodních slalomářů,zdroj: Profimedia.cz

Kajakář Ondřej Tunka skončil celkově druhý ve Světovém poháru vodních slalomářů. V posledním pátém závodu ve francouzském Pau si polepšil díky sedmému místu ve finále o jednu příčku i na úkor Vavřince Hradilka, který vypadl v semifinále.

Druhou příčku v seriálu obsadila také Kateřina Hošková v neolympijské kategorii C1 žen. Trofej mezi kanoisty vybojoval Slovák Matej Beňuš, český reprezentant Stanislav Ježek se propadl z vedoucí příčky na konečnou osmou.

Zatímco pro Ježka skončily závody v Pau už v páteční kvalifikaci, pro Hradilka v dopoledním semifinále. Po penalizaci za neprojetí branky obsadil až 36. místo a spílal rozhodčím.

"Zlobit se na rozhodčí mi asi nepomůže. Ale dnes jsem fakt nasr.... Světový pohár je za mnou, bohužel už teď," napsal po dopoledním semifinále mistr světa z Prahy 2013 a majitel olympijského stříbra z Londýna.

Jednatřicetiletá Hošková neobhájila celkový triumf v SP, předčila ji australská slalomářka Jessica Foxová, jež patří k nejlepším na světě v kajaku i v kanoi. Závod kanoistek v Pau dokončila Hošková jako pátá, byť musela udělat eskymácký obrat.

Kajakářky a deblové posádky zahájí dnes odpoledne teprve kvalifikaci.

Tagy: světový pohár vodní slalom

Zdroje: ČTK