Kapitán Pittsburghu Crosby hokejisty Kanady na MS neposílí

- Sport autor: red

Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby hokejisty Kanady na mistrovství světa v Německu neposílí. Informoval o tom agent dvaadvacetiletého útočníka Pat Brisson.

"Má za sebou náročné dva roky," citoval Brissona server The Hockey News. "Nemělo by smysl, aby jezdil," dodal. Crosby loni dovedl Penguins k triumfu ve Stanley Cupu, v únoru pomohl Kanadě ke zlatu na olympiádě ve Vancouveru, ve středu však Pittsburgh vypadl v play off NHL s Montrealem.

"Respektujeme, že toho má za sebou hodně. Mít ho tady by byl příjemný bonus navíc, ale nepočítáme s ním. Sezona byla dlouhá," řekl ještě před Crosbyho rozhodnutím prezident kanadského svazu Bob Nicholson.

Z týmu Pittsburghu by mohli Kanadu posílit Maxime Talbot, Pascal Dupuis nebo Tyler Kennedy. Nepravděpodobný je start Jordana Staala, který si v play off poranil nohu.
Kanada se snaží získat již pouze jednoho hráče do pole. Vedení týmu totiž oznámilo, že plánuje na soupisku doplnit v sobotu dvacetiletého útočníka Jordana Eberleho, který s týmem v Německu trénuje od začátku turnaje.

Eberle byl na letošním juniorském mistrovství světa zvolen nejužitečnějším hráčem šampionátu, doma má zlatou medaili z MS osmnáctiletých i dvacetiletých hráčů.

Tagy: hokej MS reprezentace

Zdroje: ČTK