Když ani vítězství nestačí. Německá média označila výhru nad Gruzií za ostudu

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Německá fotbalová reprezentace sice zvítězila v posledním kvalifikačním utkání nad Gruzií 2:1 a zajistila si tak postup na mistrovství Evropy, nicméně herní projev národního mužstva nenadchl ani fanoušky, ani média. Deník Zeit dokonce označil tuto výhru za ponížení.

Němečtí fotbalisté se radují z postupu na Euro 2016

Němečtí fotbalisté se radují z postupu na Euro 2016,zdroj: Profimedia.cz

"Proč od zisku titulu mistrů světa hraje německý tým takhle, bez stylu," uvedl list. "Ve fotbale můžou být některá vítězství potupná a přesně do téhle kategorie patří nedělní zápas. Hráči zahazovali šance jak na běžícím pásu a sami jich soupeři nabídli několik. Jak by to asi dopadlo, kdyby odvážná Gruzie jednu z nich proměnila?" dodal.

Německý tým nepovedeným výkonem navázal na prohru 0:1 z Irska a i trenér Joachim Löw moc dobře věděl, že před šampionátem ve Francii ho čeká spousta práce. "Stejně jako zápas v Dublinu, tak i tohle utkání pro nás bylo hodně poučné," řekl trenér.

"Na začátku jsme zahodili několik šancí, znervózněli jsme, přišly chyby a ve druhé půli jsme měli velké problémy a Manuel Neuer musel předvést několik světových zákroků," prohlásil. "Přijde mi, že nehrajeme s dostatečným zaujetím. Můžeme být spokojeni s postupem z prvního místa, ale poslední dva zápasy neodpovídají našemu standardu. Sice jsme splnili úkol, ale máme nad čím přemýšlet," uvedl.

Podle Löwa může za německé trápení špatná efektivita před brankou. "V průměru na jeden gól v poslední době potřebujeme sedm osm šancí. Ale můžu fanouškům slíbit, že na mistrovství bude mít Německo opět velmi dobrý tým a bude hrát o titul," prohlásil trenér.

Tagy: Euro 2016

Zdroje: ČTK