Končím! Baroš se rozloučil s reprezentací

- Fotbal autor: red

Útočník Milan Baroš skončil v reprezentaci. Své rozhodnutí oznámil spoluhráčům v kabině poté, co národní tým prohrál ve čtvrtfinále Eura s Portugalskem. Následně se Barošovi dostalo od teď už bývalých parťáků velkého potlesku, píše iDnes.cz.

Milan Baroš hovoří s novináři 19. června po uzavřeném tréninku fotbalové reprezentace na mistrovství Evropy ve fotbale ve Vratislavi.

Milan Baroš hovoří s novináři 19. června po uzavřeném tréninku fotbalové reprezentace na mistrovství Evropy ve fotbale ve Vratislavi.,zdroj: Archiv

O tom, že Milan Baroš plánuje konec v reprezentaci, se hovořilo již před šampionátem a Barošovo sbohem reprezentaci po zápase s Portugalskem skutečně přišlo.

Baroš to sice neoznámil oficiálně, ale jak informuje server iDnes.cz sdělil své rozhodnutí spoluhráčům v kabině. Ti útočníka poté odměnili potleskem za všechno, co pro národní tým udělal. Baroš, který hrál za reprezentaci dlouhých 11 let, měl prý v tu chvíli slzy na krajíčku.

Sklidil ovace

Baroš v národním týmu odehrál 93 zápasů, v nichž vstřelil 41 gólů, což z něho dělá po 55 ti gólovém Janu Kollerovi druhého nejlepšího střelce v historii české a československé reprezentace.

Už během kvalifikace ale kritici hovořili o tom, že má Baroš svá nejlepší léta za sebou. Na Euru jim dal za pravdu, když nedal ani jeden gól a když v utkání s Ruskem střídal, tak na něho fanoušci pískali.

Za výkon proti Polsku ale hlavně díky gólové přihrávce Petru Jiráčkovi sklidil ovace. V utkání proti Portugalsku se ale podobně jako celý český tým neprosadil.

Tagy: EURO 2012