Kostelecký byl druhý na ME v olympijském trapu, český tým vyhrál

- Ostatní sporty autor: red

Olympijský vítěz David Kostelecký vybojoval na mistrovství Evropy ve sportovní střelbě v Bělehradu stříbrnou medaili v trapu. O jediný terč zvítězil Slovák Erik Varga, druhý český zástupce ve finále Jiří Gach byl šestý. Společně se sedmnáctým Jiřím Liptákem získali čeští brokaři titul v soutěži družstev.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Pro Kosteleckého se jedná o třetí stříbrnou medaili z kontinentálních šampionátů, předchozí dvě vybojoval v letech 1998 a 2008 v Nikósii. Vedle olympijského vítězství má šestadvacetiletý střelec a bývalý juniorský mistr světa také zlato z ME z Lonata z roku 2002.

Zálusk na olympiádu

Dnešním výsledkem Kostelecký významně posílil své šance nominovat se na olympijské hry do Londýna, neboť obě účastnická místa pro Českou republiku již dříve vystříleli právě Gach s Liptákem. Důležité v tomto směru ale také bude zářijové mistrovství světa, které se rovněž uskuteční v Bělehradu.

V třípolohové střelbě z malorážky se nedařilo Kateřině Emmons, která obsadila 41. místo. Lepší než stříbrná olympijská medailistka v této disciplíně byly devátá Adéla Sýkorová, která o účast mezi elitní osmičkou přišla až v rozstřelu, a třiadvacátá Lucie Valová. Družstvo skončilo šesté.

V libovolné malorážce vleže se dostal do finále Vladimír Haloda a obsadil osmé místo.

Tagy: Evropa střelba stříbro medaile Bělehrad mistrovství

Zdroje: ČTK