Koudelka byl v druhém závodu Turné čtyř můstků jedenáctý

- Lyžování autor: art

Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil v druhém závodu Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu jedenáctou příčku. Vítězství si připsal na konto jeho norský kolega Anders Jacobsen, pro kterého to byl první triumf v sezóně. 

Roman Koudelka na Turné čtyř můstků

Roman Koudelka na Turné čtyř můstků,zdroj: Profimedia.cz

"Nejsem dnes spokojený, podmínky mi přály, ale necítil jsem nějak nohy. Bylo to takové ospalé, nedá se nic dělat. Jedenácté místo beru trochu jako zklamání, protože se mi tu dařilo v tréninkách, skákalo se mi tu dobře a mám ten můstek rád. Je to škoda, podmínky byly ideální," uvedl pak Českému rozhlasu Koudelka. 

V nejbližší době plánuje poradu se svým rakouským koučem Richardem Schallertem a zvažuje i změnu přípravy. "Poslední těžký trénink jsem měl před Engelbergem," připomněl švýcarské dějiště, kde 21. prosince vyhrál. "A mám trochu pocit, že mi to teď trochu chybí. Uvidíme, co naplánujeme a na čem zapracujeme," dodal. 

Do dalšího závodu, tentokrát v Innsbrucku, zbývají dva dny. Postup ze sobotní kvalifikace má Koudelka jistý: "Takže když bych si zítra dal těžký trénink, tak bych možná byl trochu utlumený do kvalifikace, ale na závod by to snad mělo být v pohodě, tak uvidíme."

Tagy: skoky na lyžích Turné čtyř můstků

Zdroje: ČTK