Koukalová je zase první ženou Světového poháru. Stačilo druhé místo

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 7. 1. 2017 16:17) - Lyžování autor: von

Česká biatlonistka Gabriela Koukalová skončila v Oberhofu druhá ve stíhacím závodě a vede Světový pohár. Obhájkyni celkového triumfu porazila pouze Francouzka Marie Dorinová-Habertová. V mužích obsadil Michal Šlesingr sedmou příčku, když ho o lepší umístění připravilo šest chyb na střelnici. Závod ovládl suverén Martin Fourcade, který si tak připsal už osmou výhru v sezoně.

V nedělním závodě bude Gabriela Koukalová startovat už jako vedoucí žena SP

V nedělním závodě bude Gabriela Koukalová startovat už jako vedoucí žena SP,zdroj: Facebook Českého biatlonu

V čele SP je Koukalová poprvé od konce minulé sezony. Na první příčce vystřídala Němku Lauru Dahlmeierovou, která závody v Oberhofu vynechala a dostala se před ni také Mäkäräinenová.

Na střelnici foukalo a lehce sněžilo, proto si Koukalová dala při míření záležet a první střelbu vleže zvládla. Při druhé položce měla i štěstí, všechny rány pálila vlevo a dva terče složila po tzv. kalibrové ráně, ale na trestné kolo nemusela. Před Dorinovou-Habertovou a Mäkäräinenovou vedla o 38 sekund.

V čele přijela ještě na první položku vstoje, kde první ranou minula. Před pátou si udělala dřep, aby se uklidnila a terč poté trefila. Ztratila ale dost času a o 5,5 selimdy se před ni dostala Francouzka. Mäkäräinenová dál jela s větším odstupem třetí.

Na poslední střelecké položce Koukalová ještě měla šanci zaútočit na výhru. První ranou zase minula a černý zůstal také čtvrtý terč, a proto musela na dvě trestná kola. Dorinová-Habertová chybovala jen jednou a v klidu si dojela v posledním kole pro vítězství. Koukalová byla druhá s odstupem 38,8 sekundy.

Druhá česká reprezentantka Eva Puskarčíková si přes sedm chyb na střelnici oproti sprintu o šest míst polepšila a obsadila 36. pozici.

Větrná loterie odfoukla lepší výsledky

Z Čechů střílel nejlépe Ondřej Moravec, který musel jen na dvě trestná kola, přesto klesl z 19. na 21. místo. Michal Krčmář chyboval čtyřikrát a z 21. místa se propadl na 28. pozici. Adam Václavík vyjížděl ze sedmnáctého místa, chvilku byl desátý, ale na třetí položce netrefil čtyři terče, celkem udělal sedm chyb a dojel třiatřicátý.

Šlesingr začal čistou položkou vleže a pak se na každé zhoršoval. Ve druhé položce měl jednu chybu, ve třetí dvě a při čtvrté, v které závodníkům komplikoval míření silný vítr, celkem tři. Po propadu definitivně přišel o šanci bojovat o stupně vítězů. Ze střelnice vyjížděl jedenáctý, ale v posledním kole dokázal čtyři soupeře předjet.

Suverén Fourcade vyrážel ze sedmého místa a do čela se dostal po třetí střelecké položce, už před sebe nikoho nepustila a vyhrál s velkým náskokem. V jedenáctistupňovém mrazu mohl v posledním kole zvolnit a proklepávat si zmrzlé ruce. V závěru tleskal fanouškům a cílem projel exhibičně pozadu.

Tagy: biatlon

Zdroje: ČTK