Gábina kralovala v Oberhofu. Nový rok nastartovala zlatem!

- Lyžování autor: art

Biatlonistka Gabriela Soukalová potvrdila, že má sezónu dobře rozjetou. Úřadující držitelka Světového poháru si v prvním závodě nového roku připsala na konto zlato, které vybojovala ve sprintu v Oberhofu. Je to už její třetí vítězství v této sezoně. 

Gábině to jezdilo skvěle na konci loňského roku. Na snímku je v cíli závodu s hromadným startem v Novém Městě

Gábině to jezdilo skvěle na konci loňského roku. Na snímku je v cíli závodu s hromadným startem v Novém Městě,zdroj: Profimedia.cz

Do sobotního stíhacího závodu Koukalová vyrazí s náskokem 21 sekund před Finkou Kaisou Mäkäräinenovou, která skončila druhá, třetí byla Marie Dorinová-Habertová z Francie.

Koukalová navázala na předvánoční triumf ze závodu s hromadným startem v Novém Městě na Moravě. V úvodu sezony v Östersundu vyhrála stíhací závod. Ve sprintu se radovala z prvenství naposledy loni v únoru, kdy uspěla v americkém Presque Isle. V Oberhofu se dosud nikdy v individuálních závodech na medailové pozice neprosadila, dosáhla tam nejvýš na šesté místo.

Na trať Koukalová vyrazila jako první, v sedmistupňovém mrazu jela výborně a měla druhý nejrychlejší čas. Na střelnici mířila v klidu a přesně vyčistila obě položky.

"Gábina předvedla perfektní výkon. Malinko nás napínala vleže, protože položka byla dlouhá, ale trefila všech pět. Před startem se necítila, ale má druhý běžecký čas, takže parádní výkon," řekl kouč žen Zdeněk Vítek v České televizi.

Pokud Koukalová vyhraje také stíhačku, dostane se do čela pořadí SP před Němku Lauru Dahlmeierovou, která si dává pauzu a v Oberhofu chybí.

Do stíhacího závodu ze čtyř českých reprezentantek na startu postoupila už jen 42. Eva Puskarčíková. Lucie Charvátová byla 75. a Jessica Jislová 77. V Oberhofu chybí Veronika Vítková, která o Vánocích prodělala chřipku a teprve se vrací k tréninku.

Českým biatlonistům se po vánoční pauze daří, ve čtvrtek v Oberhofu skončil Michal Šlesingr ve sprintu druhý. V neděli zastávku SP v německém středisku uzavřou závody s hromadným startem.

Poprvé po téměř dvouleté pauze závodila Darja Domračevová. Běloruská trojnásobná olympijská vítězka udělala v první soutěži po mateřské dovolené dvě chyby na střelnici a obsadila 37. místo.

Tagy: česká biatlonistka

Zdroje: ČTK