Počasí dnes 15°C Polojasno

Král je zpět! Roger Federer vyhrál v Paříži

Švýcarský tenista Roger Federer vyhrál poprvé v kariéře turnaj Masters v Paříži. Čtvrtý hráč světa dnes ve finále porazil domácího Jo-Wilfrieda Tsongu 6:1, 7:6 a získal druhý titul za sebou.

"Čekal jsem hodně dlouho a jsem moc rád, že se mi tady konečně povedlo vyhrát," řekl Federer. "Sám jsem ohromený, jak dobře jsem tady celý týden hrál. Od prvního míčku až do konce," prohlásil švýcarský tenista poté, co odehrál 99. finále na okruhu ATP. Stovku může zaokrouhlit na blížícím se Turnaji mistrů v Londýně. Agassi třetí "Mrzí mě, že jsem nedokázal hrát lépe. Ale dneska byl lepší, prostě příliš rychlý," konstatoval vítěz turnaje z roku 2008 Tsonga. Bývalý první hráč světového žebříčku Federer navázal na týden starý triumf z rodné Basileje, ve Švýcarsku i v Paříži ztratil dohromady jediný set. Federer vyhrál už 18. turnaj série Masters a v historické tabulce se osamostatnil na druhém místě. V čele je Španěl Rafael Nadal s 19 triumfy, třetí pozice patří Američanovi Andre Agassimu. Rodák z Basileje po semifinálové výhře nad Tomášem Berdychem postoupil v hale Bercy do finále vůbec poprvé a zaplnil jedno z mála bílých míst ve své kariéře. Pařížský turnaj byl jediným podnikem série Masters, kde si vítěz rekordních 16 grandslamových turnajů ještě nezahrál o titul. Očividně mu vyšel plán se šestitýdenní přestávkou po zářijovém Davis Cupu. "Načasování vyšlo výborně. Vždycky plánuju dlouhodobě, sportovci by měli mít krátkodobé i dlouhodobé cíle," dodal třicetiletý Federer, který bude na Turnaji mistrů za týden obhajovat titul. Do Londýna přijede se šňůrou 12 vítězných zápasů, ale také bez jediného titulu z grandslamů během sezony, což se mu naposledy stalo v roce 2002, ještě než je začal sbírat.