Kraus skončil ve Francii druhý, kvůli sněhu se počítala kvalifikace

- Sport autor: red

Skikrosař Tomáš Kraus získal ve středu osmdesát bodů do pořadí Světového poháru za druhé místo ve francouzském Alpe d'Huez a podruhé za sebou se tak vešel na stupně vítězů.

Výsledky pořadatelé vyhlásili na základě časů z úterní kvalifikace, jelikož středeční závod nemohli kvůli přívalům sněhu připravit. Vyhrál tak Kanaďan Christopher Delbosco, mezi ženami se z vítězství radovala Kelsey Serwaová z Kanady.

"Lepší by bylo vyjet si to v jízdách, ale byly takové podmínky, že to nešlo," řekl Kraus. Český jezdec uvedl, že po prosluněné kvalifikaci napadlo přes noc asi čtyřicet centimetrů sněhu.

"Pořadatelé nebyli schopní to do závodu upravit. I když odvedli spoustu práce, ale nestačilo to. Ještě teď nejsou dobré podmínky a navíc není dobře vidět, protože pořád sněží," doplnil.

Skikrosaři od rána zvládli dvě prohlídky trati, ale organizátoři nakonec byli nuceni závod hodinu po poledni odvolat. "Rozhodli, že nelze čekat, že se to nezlepší. Ředitel si to projel a uznal, že by bylo nebezpečné, kdyby na trať někdo vyjel," uvedl Kraus.

Další český lyžař Zdeněk Šafář tak obsadil 42. místo a Jakub Kopřiva byl 75. Průběžné pořadí seriálu SP vede nadále Švýcar Michael Schmid, Kraus se po pěti závodech posunul na čtvrté místo. Skikrosaře nyní česká přesun z Evropy za oceán. Před olympijskou premiérou ve Vancouveru ještě mají skikrosaři na pořadu Světové poháry v kanadském Blue Mountain a v americkém Lake Placid.

Tagy: SP kraus skikros

Zdroje: ČTK