Kreuziger bude šlapat za protinožce. A Sagan je oficiálně nejbohatším cyklistou světa

- Cyklistika autor: von

Český cyklista Roman Kreuziger si vybral ze čtyř nabídek a podepsal dvouletý kontrakt s australskou stájí Orica-BikeExchange. Jeho slovenský kolega a mistr světa Peter Sagan ze stáje Tinkoff, která po letošní sezóně končí, uzavřel tříletou smlouvu s německou stájí Bora-Hansgrohe. S šesti miliony eur ročně by se měl stát nejlépe placeným cyklistou světa.

Mistr ČR Roman Kreuziger nebude v příští sezóně závodit v dresu stéje Tinkoff, ale za australský tým Orica-BikeExchange

Mistr ČR Roman Kreuziger nebude v příští sezóně závodit v dresu stéje Tinkoff, ale za australský tým Orica-BikeExchange,zdroj: Profimedia.cz

Kreuziger letos obsadil desáté místo v konečném pořadí Tour de France, kde původně startoval jako pomocník Alberta Contadora. Měl čtyři nabídky na přestup a při rozhodování o budoucnosti nakonec vybíral ze dvou variant.

"Orica pro mě byla logickou a snadnou volbou. Obdivuji jejich ambice a cíle. Chci udělat maximum a pomoci jejich mladému týmu," uvedl třicetiletý jezdec v oficiálním prohlášení. Nejlepší jezdec jeho nové stáje Adam Yates z Velké Británie skončil letos na Tour čtvrtý, předtím byl Kolumbijec Esteban Chaves druhý na Giru d'Italia.

Sportovní ředitel ambiciózního týmu Matt White označil Kreuzigera za jednoho z nejlepších cyklistů na WorldTour. "Je to revoluční podpis, do našeho týmu přinese spoustu zkušeností. Může pomáhat k úspěchům našim mladým jezdcům, ale zároveň sám umí vyhrávat na jednorázových i etapových závodech," dodal White na adresu úřadujícího českého mistra.

Saganův plat v úniku před pelotonem

"Je pro nás velkou ctí přivítat v týmu jednoho z nejpopulárnějších cyklistů současnosti," uvedl v tiskové zprávě manažer stáje Bora-Hansgrohe Ralph Denk. Spolu s šestadvacetiletým vyhlášeným spurtérem, který na Tour de France pětkrát vybojoval zelený trikot pro vítěze bodovací soutěže, získala Bora také jeho staršího bratra Juraje Sagana a další dva slovenské cyklisty Erika Bašku a Michaela Koláře.

Slovenský jezdec se platem šest milionů eur ročně stane nejlépe placeným cyklistou světa.

V sestavě týmu, který v současnosti vystupuje v druhé divizi pod názvem Bora-Argon18 a po příchodu nového partnera se od příštího roku posune do elitní společnosti WorldTour, je i český olympionik Jan Bárta.

O Saganově novém angažmá se hovořilo už během Tour de France, týmy ani jezdci ale nemohou oficiálně zveřejnit přestup do 1. srpna. Ruský majitel Saganovy současné stáje Oleg Tiňkov po této sezoně z cyklistiky odejde.

Tagy: Tour de France česká cyklistika

Zdroje: ČTK