Dnes je neděle 24. ledna 2021., Svátek má Milena
Počasí dnes -1°C Smíšené přeháňky

Kreuziger skončil čtvrtý v další horské etapě Tour de France

Kreuziger skončil čtvrtý v další horské etapě Tour de France
zdroj: Archiv

Český cyklista Roman Kreuziger z Liquigasu obsadil čtvrté místo v druhé horské etapě Tour de France, což pro něj značí nejlepší dílčí umístění ve slavném závodu. V celkovém pořadí se tak posunul po osmém dnu na sedmou příčku.

Po 189 kilometrech se z prvenství radoval Lucemburčan Andy Schleck. Žlutý trikot si oblékne Australan Cadel Evans, jenž dorazil do cíle ve skupině s Kreuzigrem i dalšími aspiranty na titul.

Šance na osmý triumf na Tour de France se rozplynula Lanci Armstrongovi, jenž se při dnešní etapě třikrát připletl do hromadné kolize a v závěrečném stoupání nabral více než desetiminutové manko na nejlepší. "Je po nadějích, ale já to nevzdávám. Nejprve to bylo špatné a pak jen horší. Opravdu špatný den," prohlásil v cíli Armstrong s ovázaným loktem a bolestivou grimasou.

Také Kreuziger jednou skončil na zemi, ale vše se obešlo bez následků. "Měl jsem jen nohu spálenou od galusky. Nebylo to nic hrozného," popsal na svých stránkách český cyklista. Při desetikilometrovém stoupání do Avoriaz tak mohl v elitní skupině bojovat s obhájcem Albertem Contadorem, Evansem, týmovým kolegou Ivanem Bassem nebo Schleckem.

Devátý muž loňského ročníku Kreuziger dokonce zkusil dva kilometry před cílem nastoupit, soupeři ale okamžitě zareagovali. "Řada lidí v minulosti narážela na to, že nejsem aktivní. Tak jsem ve správnou chvíli zkusil nastoupit, bohužel po mně hned vyjel Contador. Andy vyhrál po zásluze, byl dnes v tom závěru nejsilnější. Mě hlavně potěšilo, že moc lidí nebylo lepších než já," prohlásil Kreuziger.

V závěru vyšel až nástup olympijskému vítězi Samuelu Sánchezovi, kterého se udržel jen Schleck a v cílové rovině si dospurtoval pro premiérové vítězství. "Čekal jsem, že někdo zaútočí dřív. Možná jsem mohl mít i žlutý trikot, ale já jdu krůček po krůčku a v takhle těžké etapě jsem nechtěl experimentovat," vysvětlil v cíli Schleck, proč se nepokusil ujet Contadorovi a spol. o několik kilometrů dříve.

V průběžné klasifikaci ztrácí mladý Lucemburčan 20 sekund na Evanse, Kreuziger má manko minutu a 45 sekund.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma