Kreuzigerův parťák Basso nemusí podstupovat další léčbu rakoviny

- Cyklistika autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Optimistické předpovědi lékařů se potvrdily. Italský cyklista Ivan Basso, kterému bylo kvůli rakovinovému nádoru minulý týden odstraněno levé varle, nebude muset na další operaci.

Ivan Basso

Ivan Basso,zdroj: Profimedia.cz

Lékaři uvedli, že rakovina v cyklistově těle byla podchycena v prvotní fázi natolik rychle, aniž by se stihla rozšířit do zbytku těla. 

"Jsem nesmírně šťastný za průběh léčení a hrozně rád bych poděkoval všem doktorům, jež se na něm podíleli," uvedl Basso v prohlášení prostřednictvím webových stránek svého týmu Tinkoff-Saxo. A už vyhlíží setkání s týmovými parťáky, mezi něž patří i český cyklista Roman Kreuziger. 

"Profesor Montorsi mi povolil cestovat letadlem a já už se těším, až se potkám se zbytkem týmu v Paříži, abychom oslavili konec Tour de France," prohlásil Basso, jemuž nádor odhalili právě během letošní Tour poté, co si stěžoval na bolest ve varleti, v němž měl takzvaný seminom. 

Lékaři nyní dvojnásobnému vítězi Giro d'Italia z let 2006 a 2010 naordinovali alespoň měsíční klid a jsou "naprosto jednoznačně optimističtí" ohledně Bassova úplného vyléčení. 

Tagy: nemoc Tour de France cyklistika

Zdroje: ČTK