Kvitová a Plíšková vstoupily na trávu v Eastbourne šťastnou nohou

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 21. 6. 2016 19:05) - Tenis autor: art

Tenistka Petra Kvitová o sobě tvrdí, že miluje hru na trávě. A svá slova potvrzuje i činy. V úterý po propršeném dni, kdy nemohla trénovat, úspěšně vstoupila do turnaje WTA v Eastbourne. Svou maďarskou soupeřku Timeu Babosovou vyprovodila z kurtu ve druhém kole po setech 6:4 a 7:6. Dařilo se i desáté nasazené Karolíně Plíškové, která přehrála Australanku Dariu Gavrilovovou dvakrát 6:2.

Kvitová v souboji s Maďarkou

Kvitová v souboji s Maďarkou,zdroj: Profimedia.cz

Světová jedenáctka Kvitová a 45. hráčka žebříčku Babosová měly hrát už v pondělí, ale kvůli dešti byl jejich zápas odložen. Dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová se k výhře dostala díky 42 vítězným míčům a pomohla si i sedmi esy.

"Byl to náročný zápas. V pondělí jsme nemohly kvůli dešti trénovat a není lehké jít hned hrát zápas," řekla Kvitová, která měla jako pátá nasazená hráčka v prvním kole volný los. "Klíčem bylo, že jsem udržela koncentraci a čekala na svoji šanci."

První set rozhodla Kvitová brejkem v deváté hře po razantních úderech po lajně. Do druhého setu vstoupila brejkem, ale vzápětí sama poprvé a naposledy v duelu neudržela servis. Jelikož za stavu 4:4 nevyužila ani jeden ze čtyř brejkbolů, rozhodla až v tie-breaku, v kterém proměnila mečbol vítězným bekhendem.

"Miluju hru na trávě, která sedí mé hře. Cítím se na tomto povrchu jako doma a tady se mi daří," řekla Kvitová, finalistka v Eastbourne z roku 2011. Byla ráda, že před cestou do All England Clubu může odehrát další zápas. "Čím více toho odehrajeme před grandslamem, tím lépe, a zvláště před Wimbledonem," řekla Kvitová.

Plíšková sebrala Gavrilovové pětkrát podání a duel mohla ukončit už v sedmé hře druhého setu. Australanka ale při svém servisu, kdy se hrálo pětkrát přes shodu, odvrátila čtyři mečboly a snížila na 2:5. V dalším gamu si dokonce vypracovala náskok 40:0, Plíšková ale ztrátu podání nepřipustila. V další maratonské hře, v níž byla shoda dokonce šestkrát, proměnila v pořadí osmý mečbol.

Tagy: český tenista turnaj v Eastbourne

Zdroje: ČTK