Kvitová nezklamala! Česko vede 1:0. Šafářová se pokusí urvat druhý bod

- Tenis autor: Michal Polák

Petra Kvitová splnila očekávání a rozehrála vítězně boj tenisek o triumf ve Fed Cupu. Světová dvojka porazila Marii Kirilenkovou v Olympijské hale v Moskvě suverénně dvakrát 6:2 a Češky vedou ve finále nad Ruskem 1:0 na zápasy. K druhé dvouhře nastoupí Lucie Šafářová a Světlana Kuzněcovová.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Jsem ráda, jak jsem to zvládla. Nemyslela jsem si, že to bude až takhle lehké, ale vypadá to jen podle skóre. Hodně jsem si pomáhala servisem a i díky němu zápas zvládla," řekla Kvitová v České televizi. "Věřím, že Lucka půjde a rozmázne ji taky," přála Kvitové Šafářové, aby se jí dařilo ve druhé dvouhře stejně.

Jednadvacetiletá Kvitová povzbuzená triumfem na Turnaji mistryň se pár minut rozjížděla. Prohrála v úvodu pět výměn za sebou, ale brzy se dostala do pohody a na kurtu dominovala. Stejně jako minulý týden v Istanbulu ji zdobil agresivní styl plný rychlých míčů, které doplňovala úspěšnými náběhy k síti. Navíc výborně podávala.

Na hru Kvitové neměla 27. hráčka světa Kirilenková odpověď. Od stavu 1:2 v první sadě vyhrála rodačka z Fulneku sedm her v řadě a rozhodla o výsledku. Navíc Kvitové perfektně vycházela i volba Jestřábího oka - čtyřikrát rozhodlo pro českou hráčku jen pár milimetrů. "Musím přiznat, že tam bylo i štěstí. Takové kousky, které jsem měla, to není jen tak," usmála se. I proto v jen zpola zaplněné hale slavila za hodinu a deset minut početná skupina českých fandů první bod pokřikem: "Petra! Petra!".

Kvitová v týdnu před zápasem léčila lehké nachlazení a necítila se stoprocentně fit. Do zápasu ale nastoupila s odhodláním porvat se o první bod. "Když jdete na kurt a víte, že se od vás bod čeká a bojujete za Českou republiku, tak vám nemůže nic stát v cestě. Když se necítíte komfortně, tak to musíte vybojovat," řekla Kvitová.

Kvitová potvrdila roli favoritky i svou letošní halovou a fedcupovou formu. Pod střechou se radovala z dvacátého vítězství a v soutěži družstev z páté výhry, přičemž hořkost porážky nepoznala.

Tagy: výhra finále tenis Kvitová

Zdroje: ČTK