Kvitová porazila světovou jedničku Williamsovou a je ve finále!

- Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Poprvé v kariéře se Petře Kvitové podařilo porazit světovou jedničku Serenu Williamsovou a v Madridu si zahraje finále. Kvitová doslova smetla americkou soupeřku na antuce 6:2 a 6:3. Pro světovou jedničku to byla vůbec první porážka v sezoně. Ve hře o titul se Kvitová utká s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou.

Petra Kvitová poprvé v kariéře porazila světovou jedničku Serenu Williamsovou

Petra Kvitová poprvé v kariéře porazila světovou jedničku Serenu Williamsovou,zdroj: Profimedia.cz

Kvitová byla jasně lepší hráčkou madridského semifinále. Williamsová, byť má na kontě 19 titulů z grandslamů ve dvouhře a celkem vyhrála už 66 turnajů, mnohokrát jen zoufale mávala rukama nebo kroutila hlavou, když pod tlakem chybovala.

Pětadvacetiletá dvojnásobná wimbledonská šampionka Kvitová do dneška hrála proti Williamsové pětkrát a dohromady získala jediný set. Dnes šla od začátku cílevědomě pro body. Na chvíli zaváhala jen ve čtvrtém gamu a v koncovce druhé sady. Po 73 minutách si však šanci na životní úspěch nenechala vzít, zápas zakončila Williamsová úderem do sítě.

Formu dva týdny před Roland Garros bude chtít prodat i ve finále proti Kuzněcovové. Kvitová má s ní úspěšnou bilanci 3:1, ale právě na antuce loni na French Open Rusce podlehla po obrovské bitvě. Může jí tedy prohru z Paříže vrátit a zároveň pomstít Lucii Šafářovou, která ve čtvrtek proti Kuzněcovové neproměnila dva mečboly.

Kuzněcovová v semifinále v ruském souboji vyřadila obhájkyni titulu a světovou trojku Marii Šarapovovou bez ztráty servisu 6:2 a 6:4.

Do semifinále turnaje v Madridu postoupil Tomáš Berdych, který si poradil s Američanem Johnem Isnerem a v boji o čtvrtfinále ho čeká Rafael Nadal.

Tagy: česká tenistka

Zdroje: ČTK