Dnes je pondělí 18. ledna 2021., Svátek má Vladislav
Počasí dnes -13°C Občasné sněžení

Kvitová se Štěpánkem budou na OH hrát smíšenou čtyřhru

Kvitová se Štěpánkem budou na OH hrát smíšenou čtyřhru
V pražském hotelu Hilton se 21. prosince 2011 uskutečnilo vyhlášení ankety Sportovec roku 2011. Na snímku tenistka Petra Kvitová. JAKUB POLÁČEK / MEDIAFAX | zdroj: Archiv

Českou medailovou nadějí na olympijských hrách v Londýně bude v tenisovém turnaji nově sestavená dvojice ve smíšené čtyřhře Radek Štěpánek, Petra Kvitová. Deblový vítěz Australian Open Štěpánek si mix zahraje vůbec poprvé, wimbledonská šampionka ve dvouhře Kvitová hrála ve smíšené čtyřhře na oficiálních turnajích tři zápasy.

Štěpánek se na olympijských hrách kromě dvouhry představí ještě ve čtyřhře s Tomášem Berdychem. "Řešili jsme otázku mého partnera ve čtyřhře delší dobu. Tomáš by už zřejmě neměl tolik sil na mix. Oslovila jsem Radka Štěpánka a ten mi řekl své ano," popsala na dnešní tiskové konferenci v Prostějově Kvitová, jak ke vzniku partnerství došlo. "Věřím, že mě Radek povede jako zkušený deblista. Můžeme uhrát na olympiádě dobrý výsledek," poznamenala Kvitová, jež si smíšenou čtyřhru poprvé vyzkoušela loni na Roland Garros. Na začátku roku na exhibičním Hopmanově poháru zase hrála s Berdychem. Kvitová se Štěpánkem si před Londýnem zřejmě své partnerství neotestují. "V Paříži i ve Wimbledonu se oba budeme soustředit na dvouhru, takže mnoho šancí na čtyřhru nevidím," tvrdila Kvitová. Štěpánek se na olympijský turnaj ve smíšené čtyřhře těší. "Bude to určitě velký zážitek. A také moje poslední šance na zisk olympijské medaile. Pevně věřím, že budeme těžit z našich silných tenisových stránek," doufal český daviscupový reprezentant.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma