Kvůli dešti je dnešní etapa Tour de France bez dvou úseků s dlažebními kostkami

- Cyklistika autor: Michal Polák

Organizátoři Tour de France kvůli nepřízni počasí upravili část plánované trasy dnešní páté etapy závodu. Liják je donutil vyřadit dva úseky s dlažebními kostkami, které by byly pro peloton příliš nebezpečné. Včerejší čtvrtou etapu ovládl německý spurtér Marcel Kittel.

Z dnešní etapy Tour de France

Z dnešní etapy Tour de France,zdroj: Getty Images

Výkonný ředitel asociace týmů AIGCP Luuc Eisenga serveru Cyclingnews.com prozradil, že trasa nepovede po kilometrové trati na kostkách u Mons-en-Pévél, vyřazen byl i o čtyři sta metrů delší úsek mezi Orchies a Beuvry-la-Foret. 

Peloton dnes čeká obávaná etapa s úseky na kostkách ze závodu Paříž-Roubaix. Start je v belgickém Ypres, cíl v Arenbergu Porte du Hainaut. Na kostkách se po zásahu organizátorů pojede sedm úseků a 13 místo plánovaných 15,4 kilometru. 

Čtvrtou etapu ovládl Kittel

V poslední etapě cyklistické Tour de France vyhrál německý spurtér Marcel Kittel, který tak zvítězil ve třech etapách z čtyř možných.

Nejlepší pozici ve spurtu dlouho držel Nor Alexander Kristoff z Kaťuše, ale Kittelovi v posledních metrech neodolal. Třetí dojel domácí Arnaud Démare před Slovákem Peterem Saganem, jenž při předchozích Kittelových triumfech vždy skončil druhý. Dnes musel Sagan ještě před spurtem dotahovat ztrátu po pádu, který ho postihl necelých 20 km před cílem. 

Froome upadl

V hlavním poli dorazil do cíle na 41. místě i lídr stáje NettApp Leopold König. Jeho český kolega Jan Bárta po dlouhém úniku v pondělní etapě dojel ve skupince se ztrátou 41 sekund. Podobným "bojovníkem" dne byl dnešní uprchlík Francouz Thomas Voeckler, jehož peloton dojel 18 km před cílem. 

Během čtvrté etapy měla problémy řada favoritů. Loňský šampion Chris Froome upadl krátce po startu, má odřený levý bok, koleno i loket a naražené zápěstí. Podle vlastních slov je však v pořádku. Z Tour ale kvůli následkům pondělního pádu odstoupil vítěz z roku 2010 Lucemburčan Andy Schleck. 

Tagy: Francie Belgie Tour de France pátá etapa

Zdroje: ČTK