Kweuke zlomil Dosoudilovi nohu. Dostal rekordní stopku na 12 zápasů!

- Fotbal autor: Danica Klein

Sparťanský fotbalový útočník Léonard Kweuke dostal od disciplinární komise FAČR rekordní trest na dvanáct zápasů za to, že faulem zlomil nohu obránci Mladé Boleslavi Radku Dosoudilovi ve středeční odvetě semifinále Poháru České pošty, řekl mluvčí komise Petr Kovář. Komise vyšší trest hráči za faul ještě nikdy neudělila. 

Léonard Kweuke

Léonard Kweuke,zdroj: Isifa.com

Kamerunský útočník přijde o poslední čtyři zápasy této ligové sezony a dalších osm duelů vynechá na startu příštího soutěžního ročníku. Kweuke tak nechtěně překonal dosavadní rekord teplického obránce Milana Matuly, jenž v roce 2009 za úder loktem obdržel osmizápasový distanc. 

Disciplinárka sice původně měla konečný verdikt vynést až příští týden poté, co si chtěla předvolat i Kweukeho, ale nakonec rozhodla operativně už dnes. Kweuke totiž prostřednictvím Sparty požádal, aby komise projednala případ bez jeho přítomnosti. A tribunál, vedený předsedou Romanem Brnčalem, vzápětí Kweukeho potrestal stopkou na 12 utkání. 

Boleslav postoupila do finále poháru

"Když Léonard Kweuke projevil zájem, aby na zasedání komise nemusel, šlo už o poměrně jasnou záležitost. Fakta byla jednoznačná, Kweuke se dopustil surové hry, dostal červenou kartu a protihráči přivodil těžké zranění s dlouhou dobou rekonvalescence. Nemělo tedy smysl s vynesením verdiktu čekat do dalšího týdne," řekl Kovář. 

Disciplinární komise v případech surové hry může viníka potrestat trestem zákazu činnosti v rozmezí od šesti týdnů až po osm měsíců. 

Kweuke zranil Dosoudila ostrým faulem na začátku druhého poločasu středečního utkání, v němž nakonec Mladá Boleslav vyhrála 2:1 a postoupila do finále poháru. Dosoudil vzápětí v pražské motolské nemocnici podstoupil operaci, vyšetření k jeho štěstí odhalilo "pouze" frakturu holenní kosti, zatímco lýtková Kweukeho atak vydržela. Dosoudil se podle předběžných odhadů zapojí do hry nejdříve na začátku příštího kalendářního roku. 

Dosoudilovi se okamžitě po utkání za celou Spartu omluvil kouč Pražanů Vítězslav Lavička, dnes to samé udělal i kamerunský forvard Kweuke. A projevil zájem Dosoudila v nemocnici osobně navštívit. Zraněný boleslavský stoper ale prý neví, jak bude na Kweukeho gesto reagovat. 

"Asi si kolem krku moc nepadneme... Uvidím, jestli sem přijde, ale hrotit to také nechci. Je to všechno čerstvé, celou noc jsem nespal a musím si všechno sám pro sebe zpracovat. Pro mě ale není co řešit, od Kweukeho to byla likvidační věc," řekl dnes ČTK Dosoudil, kterého prý zajímá jen to, aby se co možná nejrychleji vrátil do profesionálního kolotoče.

Tagy: trest Sparta Praha disciplinární komise zlomená noha kamerunský útočník

Zdroje: ČTK