Uzdravený Pavelec jde do branky. Proti Dánům bude chytat jako jednička

- MS hokej autor: Danica Klein

Pavel Francouz bude i ve čtvrtém zápase na hokejovém mistrovství světa proti Dánsku dvojkou české reprezentace. Poprvé však ve Stockholmu nebude krýt záda Alexandru Salákovi, ale Ondřeji Pavelcovi. Plánovaná jednička národního týmu Pavelec doléčil zranění kotníku a v sestavě dnes nahradí Saláka, který také není zdravotně fit. 

Ondřej Pavelec

Ondřej Pavelec,zdroj: Profimedia.cz

Reprezentační trenéři původně počítali s tím, že by Pavelce ze střídačky jistil Salák. Po dnešním dopoledním dobrovolném tréninku se však rozhodli pro Francouze. 

"Saša bude odpočívat. Prst má pohmožděný a chce to ještě trošku klidu. Dnes byl chvíli na ledě, udělal si úpravu hole, ale ještě to není optimální, takže ho budeme šetřit," uvedl asistent trenéra Josef Paleček. 

Salák má od sobotního předzápasového tréninku zlomený prsteníček na pravé ruce. I s tímto zraněním ale odchytal utkání proti Švédsku a Švýcarsku. 

Nic nesmíme podcenit

Po dvou porážkách dnes Češi v 16:15 nastoupí ve výrazně pozměněné sestavě. Pohromadě zůstal jen elitní útok Jakub Voráček, Jiří Hudler, Jiří Tlustý. Premiérově se na MS představí Petr Koukal, který bude dnes stejně jako Pavelec dopsán na soupisku. 

Národní tým, pokud si chce zachovat šanci na postup do čtvrtfinále, potřebuje nad Dánskem zvítězit. Případná první prohra ve vzájemných zápasech by reprezentaci značně zkomplikovala situaci na šampionátu. 

"Výkony Dánska na turnaji jsme sledovali a máme jejich zápasy zpracované. Hlavně na zápas ale koukáme z našeho pohledu, jak musíme hrát," řekl Paleček na adresu týmu, který má na MS na kontě zatím dva body za výhru v prodloužení nad Slovinskem. 

"Nic nesmíme podcenit, Dánové jsou nebezpeční a každou naši chybu by mohli potrestat. Proto se jich musíme vyvarovat," podotkl Paleček. Hokejisté si ale podle něj dobře uvědomují, že musejí nutně získat tři body. "Není čas o něčem přemýšlet. Nic jiného než výhru nebereme," dodal asistent Aloise Hadamczika

Předpokládaná sestava: Pavelec - Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák - Voráček, Hudler, Tlustý - Hertl, Hanzal, Tenkrát - Vrbata, Novotný, Hubáček - Irgl, Koukal, Fleischmann.

Tagy: brankář Česká hokejová reprezentace

Zdroje: ČTK