Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 5°C Občasný déšť se sněhem

Lavička je trenérem Sparty, vrací se po čtyřech letech

Lavička je trenérem Sparty, vrací se po čtyřech letech
Fotbalový klub AC Sparta Praha zahájil 13. června 2012 v tréninkovém centru na pražském Strahově přípravu na novou sezonu. Na snímku trenér Vítězslav Lavička. MICHAL KALÁŠEK / MEDIAFAX | zdroj: Archiv

Novým trenérem fotbalistů Sparty se stal Vítězslav Lavička, který se ujal mužstva na dnešním dopoledním srazu na Strahově na startu letní přípravy a poté vedl první trénink. S pražským celkem se dohodl na smlouvě na dobu neurčitou. Na Letnou se vrací po téměř čtyřech letech a vystřídal Martina Haška, jenž skončil po předposledním kole uplynulé sezony.

Lavička byl s vedením Sparty v kontaktu už od skončení ligové sezony, v níž nejbohatší český klub nesplnil předsezónní cíl a obsadil druhé místo za vítězným Libercem. To stálo pozici hlavního trenéra Haška. Do realizačního týmu si Lavička vybral kouče rezervy Zdeňka Svobodu, dosavadní asistenti Václav Jílek a trenér brankářů Pavel Srníček zůstávají. Devětačtyřicetiletý Lavička prostředí na Letné dobře zná. Před čtyřmi lety opustil kvůli nabídce pražského celku post kouče reprezentační jednadvacítky a ve Spartě zahájil jako hlavní trenér sezonu 2008/09, ale v říjnu po sérii špatných výsledků skončil. Pak vyrazil do Sydney, kde předloni slavil australský titul. Po uplynulé sezoně mu u protinožců vypršela smlouva a vrátil se zpět do Čech. Nabídku mu předložila také konkurenční Slavia, Lavička ji ale odmítl. Na Letné působil i jako aktivní hráč. S trénováním začal v Chrudimi, poté se jako asistent podílel na čtyřech mistrovských titulech Sparty, kterou krátce vedl v ročníku 2001/02 jako hlavní kouč. Pak trénoval Žižkov a před šesti lety získal mistrovský titul s Libercem.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma