Letang odmítl miliardu. Je to málo, řekl obránce Pittsburghu

- Hokej autor: Danica Klein

Kanadský obránce Kris Letang podle zámořských médií odmítl podepsat s Pittsburghem novou osmiletou smlouvu na 54 milionů dolarů (asi 1,077 miliardy korun). Šestadvacetiletý hokejista požaduje roční plat ve výši 7,5 milionu dolarů ročně. 

Kris Letang

Kris Letang,zdroj: Getty Images

"Vyměnili jsme si návrhy, ale ještě jsme se nedohodli. Nicméně jednání neskončila," citoval deník Pittsburgh Tribune-Review hráčova agenta Kenta Hughese. Ten u vedení Pittsburghu neuspěl s protinávrhem kontraktu, který by Letangovi vynesl 7,5 až osm milionů dolarů za sezonu. 

Pro Penguins je horní hranicí částka sedm milionů, protože velkou část z platového stropu 64,3 milionu pro příští sezonu už zaberou smlouvy hvězdných útočníků Sidneyho Crosbyho (8,7 milionu ročně) a Jevgenije Malkina (9,5). Klub by navíc rád udržel také Pascala Dupuise a Jaromeho Iginlu. 

Letang hraje v Pittsburghu od roku 2006 a stávající smlouva na 3,5 milionu ročně mu skončí za rok. Pokud by se letošní finalista Norrisovy trofeje pro nejlepšího obránce NHL s Penguins nedohodl na prodloužení, rád by podle spekulací zamířil do Toronta.

Tagy: podpis smlouva Pittsburg Penguins

Zdroje: ČTK