Dnes je čtvrtek 21. srpna 2025., Svátek má Johana
Počasí dnes 21°C Občasný déšť

Liberec porazil Ústí a potvrdil dobrý konec podzimní sezony

20. 11. 2010 – 18:00 | Sport | red | Diskuze:

Liberec porazil Ústí a potvrdil dobrý konec podzimní sezony
zdroj: tisková zpráva

Fotbalisté Liberce se s ligovým podzimem rozloučili přesvědčivou výhrou 3:0 s posledním celkem soutěže Ústím nad Labem.

Hráči Slovanu, jejichž sobotní triumf zařídili střelci Breznaník, Nezmar a Bosančič, potvrdili úspěšnou šňůru, když pod novým trenérem Petrem Radou získali v posledních čtyřech duelech deset bodů. Přezimují tak na sedmém místě soutěže. Nováček z Ústí naopak podzim končí ve velké krizi se čtyřmi prohrami za sebou.

Domácí povzbuzení sedmi získanými body v posledních třech zápasech začali rychle bušit do ústecké obrany, která je vůbec nejhorší v celé soutěži. A s libereckými útoky měli hodně starostí i ústečtí zadáci Polák s Janů, kmenoví hráči domácího Slovanu. Ústeckou defenzivu zaměstnával hlavně Kerič. Chorvatský útočník se už v sedmé minutě hnal za svojí brankou ve třetím utkání za sebou, ale na poslední chvíli jej zakřižoval bek Hyčka.

Ústí mělo problémy se zakončením

Ústí se sice nesnížilo k destruktivní obranné taktice, ale jeho nedůsledně dotažené akce domácím mnoho problémů nenadělaly. Mnohem rušněji bylo před ústeckou brankou a po dvacáté minutě se tlak Liberce začal stupňovat. Kerič nejprve nedosáhl na míč těsně před brankovou čárou, Bosančiče pak skvělým reflexem vychytal brankář Buček, který byl bezmocný až devět minut před poločasem.

Po střele Gebre Selassieho do břevna nedůrazný ústecký záložník Doležal nechal příliš prostoru Breznaníkovi a slovenský středopolař po vzoru svého idolu Roberta Carlose poslal míč prudkou střelou levačkou do brány.

Breznaník byl po své druhé brance v české lize v ráži, chvíli po přestávce napřáhl podruhé a jeho rána jen těsně minula tyč. V 62. minutě se ale ukázal jako zdatný nahrávač: po jeho rohu se do míče opřel hlavičkou Nezmar a uklidnil Liberec druhou brankou. Po minulém utkání v Plzni, kde Nezmar nečekaně zaskočil jako střední obránce, tak v sobotu znovu oprášil svoji práci zkušeného střelce.

Bosančič dal divákům dárek

Uklidněný Liberec definitivně získal vládu nad zápasem. Šest minut po Nezmarově trefě ukázal velkou parádu srbský záložník Bosančič. Po rychlém kontru a Keričově nahrávce obešel gólmana Bičíka, chladnokrevně se vyhnul i dobíhajícímu Janů a s míčem na kopačce nevzrušeně pomalu dokráčel až za brankovou čáru. Zatímco domácí byli v euforii, demoralizovaní ústečtí se sbírali už ze čtrnácté inkasované branky za poslední čtyři zápasy

Pro Ústí mohlo být i hůř, když ve velkých šancích selhali Nezmar se střídajícím Váchou. I tak domácí fanoušci zřejmě svým hráčům odpustili špatný začátek soutěže a vyprovodili je do kabin skandovaným aplausem.

Zdroje:

Předchozí článek

Rusko přijalo nabídku NATO spolupracovat na protiraketovém štítu

Následující článek

Klaus se vrátí do čela ODS, prorokuje Hvížďala

Nejnovější články