Limberský: Ronaldovi snad čtvrtfinále otrávíme

- Fotbal autor: Sebastian Kantor

O zadákovi fotbalové reprezentace Davidu Limberském se ví, že protihráčům dovede zápas i svými řečmi znepříjemnit a pro ostré slovo na hřišti nikdy nejde daleko. Plzeňský obránce v případě nutnosti "nezaváhá" ani ve čtvrtek, kdy se ve čtvrtfinále evropského šampionátu postaví proti Portugalsku v čele s Cristianem Ronaldem. Z hvězdného soka, který letos zazářil 46 vstřelenými ligovými góly v Realu Madrid, si prý nic dělat nebude.

V Plzni na stadionu ve Štruncových sadech se v pondìlí 25. èervence 2011 konala tisková konference celku FC Viktoria Plzeò. Na snímku David Limberský. ROMAN TUROVSKÝ / MEDIAFAX

V Plzni na stadionu ve Štruncových sadech se v pondìlí 25. èervence 2011 konala tisková konference celku FC Viktoria Plzeò. Na snímku David Limberský. ROMAN TUROVSKÝ / MEDIAFAX,zdroj: Archiv

"Mohl by se nechat vyprovokovat. Když se mu nedaří a třeba nedostává potřebné přihrávky, nechá se otrávit. Snad mu to otrávíme i my," řekl Limberský po dnešní přípravě národního týmu ve Vratislavi. "Ronaldo se na druhou stranu bude hodně soustředit, jen tak něco ho nerozhodí. A mým úkolem ho ani není rozhazovat slovně, ale pokud možno fotbalově," uvedl levý obránce. 

Limberský možná před zápasem využije plzeňského spoluhráče Pavla Horvátha, který se při svém působení ve Sportingu Lisabon s Ronaldem - tehdy teprve nadějným juniorem - potkal v jednom týmu. "Asi mi nějaká slovíčka pošle, abych Ronalda třeba trochu popíchl. Klidně to na něj vytáhnu, mně taky protihráči občas nadávají. Tak proč bych to nedělal já." 

Je strašně rychlý

Na šampionátu se už ve druhém utkání stačil poškorpit s řeckým útočníkem Dimitrisem Salpingidisem. Tomu se prý nelíbila až příliš těsná Limberského obrana. "Křičel po mně něco anglicky, padala tam různá slova a docela jsem se u toho bavil. Já mu něco odpověděl, takže to byla vyrovnaná slovní bitva," popisoval Limberský s úsměvem. 

Na osobní konfrontaci s Ronaldem se hodně těší, byť slavný Portugalec spíše hraje na levém kraji portugalské sestavy a bude se pouštět do soubojů s dalším českým bekem Theodorem Gebre Selassiem. "Jsem na Ronalda zvědavý. Je strašně rychlý, sebrat mu čistě balon je skoro nemožné. Ale každý se dá uhlídat, snad se to povede i nám," přál si Limberský. 

Messi je jiná liga

Loni na podzim se s Plzní postavil proti Barceloně a fenomenálnímu Lionelu Messimu, kterého považuje za lepšího hráče než Ronalda. "Messi je ve všem lepší, nepatří na tuto planetu. Je úplně jinde než všichni ostatní," prohlásil Limberský, který má ale respekt i k Ronaldovi. Pokud by se mu proti němu dařilo, dostal by speciální pochvalu od přítelkyně. "Ona Ronalda trochu žere. Řekla mi, že správný fotbalista budu až ve chvíli, kdy uhlídám právě jeho (Ronalda). Snad budu mít tu možnost," smál se Limberský. 

Počítá ale spíš s tím, že při zápase s Portugalskem bude narážet na další ofenzivní portugalské eso Naniho z Manchesteru United. "To je v bleděmodrém jako Ronaldo, podobná 'motorka'. Nani je možná ještě lepší v soubojích jeden na jednoho, v zakončení zase vede Ronaldo. Každopádně zabrzdit jejich ofenzivní sílu pro nás bude klíč k úspěchu," uvedl Limberský. 

 

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK