Dnes je pátek 29. března 2024., Svátek má Taťána
Počasí dnes 6°C Oblačno

Liverpool zdolal ve finále Ligového poháru Cardiff až na penalty

zdroj: tisková zpráva

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili ve finále anglického Ligového poháru nad Cardiffem až na penalty. V základní hrací době sice dokázal favorit zareagovat na brzké vedení soupeře a uhrát remízu 1:1, o vítězství v prodloužení ale přišel dvě minuty před jeho koncem, když velšský tým vyrovnal na 2:2. Penaltový rozstřel plný neúspěšných pokusů ovládl Liverpool v poměru 3:2 a soutěž vyhrál poprvé od roku 2003.

Cardiff, který se probojoval do finále jako první velšský tým v 52 let dlouhé historii Ligového poháru, se dostal do vedení v 19. minutě. Na branku Joea Masona po hodině hry odpověděl slovenský stoper Liverpoolu Martin Škrtel a poslal zápas do prodloužení. V něm se ve 108. minutě prosadil střídající Dirk Kuijt, stejný hráč se ale namotal i k pozdnímu vyrovnání o deset minut později. Po rohu přetlačil důrazný Ben Turner Kuijta a míč dostal do sítě mezi nohama brankáře Pepeho Reiny. Šestileté čekání Liverpoolu na jakoukoliv trofej ukončil symbolicky bratranec jeho kapitána Stevena Gerrarda ve službách Cardiffu Andy Gerrard, který poslal mimo branku míč při posledním pokutovém kopu. Jeho slavný příbuzný předtím v rozstřelu také selhal, stejně jako čtyři další střelci.

Kurzovní lístek: 28.3.2024 Exchange s.r.o.