Dnes je středa 7. prosince 2022., Svátek má Ambrož a Benjamín
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Manažera Nedvěda u hokejové reprezentace nahradí Havlát se Židlickým

Manažera Nedvěda u hokejové reprezentace nahradí Havlát se Židlickým
Martin Havlát | zdroj: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Petra Nedvěda v pozici generálního manažera hokejové reprezentace nahradí Martin Havlát a Marek Židlický. Bývalí čeští reprezentanti byli do funkce jmenováni na dnešním mimořádném zasedání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje (ČSLH), kterého se zúčastnili on-line, protože jsou oba v zámoří.

„Vybral jsem kluky na základě vlastních zkušeností. Jak Martina Havláta, tak Marka Židlického perfektně znám, zažil jsem s nimi jenom výborné věci,“ uvedl prezident svazu Alois Hadamczik pro web iSport.cz. Jednačtyřicetiletý Havlát i o čtyři roky starší Židlický mají za sebou úspěšné kariéry, oba se prosadili v NHL a podíleli se na zisku zlatých medailí na mistrovství světa. Havlát v roce 2000, Židlický o pět let později.

Oficiálně by měl být generálním manažerem Havlát a Židlický jeho asistentem. Po roce ale končí model, kdy měl hlavní pravomoci za jednotlivé nominace generální manažer. Nyní bude mít opět zodpovědnost hlavní trenér, momentálně Fin Kari Jalonen, jenž na posledním mistrovství světa dovedl reprezentaci k zisku bronzové medaile.

profimedia-0376095584 Marek Židlický | zdroj: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

„Uplatníme cestu, kdy za národní tým je zodpovědný kouč. Kari Jalonen vybírá sestavu a generální manažeři dávají doporučení. Hlavním smyslem jejich činnosti bude poskytnout report trenérovi o stavu hráčů. Marek Židlický si vezme na starost sportovní stránku a Martin Havlát diplomatickou, třeba v podobě komunikace s kluby NHL,“ uvedl Hadamczik pro web Sport.cz, který o nových manažerem informoval jako první.

Padesátiletý Nedvěd ve funkci nečekaně skončil minulý týden. Havlát se Židlickým budou u reprezentace působit nejméně do konce příští sezony, tedy do světového šampionátu v Praze a Ostravě. Židlický bude vedle toho působit i u juniorského národního týmu, kde je jedním z asistentů Radima Rulíka.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 7.12.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,270 24,390
USD 23,060 23,240
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma