Dnes je pátek 26. dubna 2024., Svátek má Oto
Počasí dnes 1°C Polojasno

Manchester United porazil Tottenham a dál stíhá vedoucí City

Fotbalisté Manchesteru United udrželi v anglické lize kontakt s městským rivalem City. Úřadující mistr vyhrál ve šlágru 27. kola na hřišti třetího Tottenhamu 3:1 a na první místo dál ztrácí dva body. Vítězství "Rudých ďáblů" zařídili dvěma góly Ashley Young a jedním Wayne Rooney, za domácí snížil až v závěru Jermain Defoe.

Svěřenci trenéra Alexe Fergusona potvrdili, že se jim proti londýnskému celku daří, a ve 26. soutěžním utkání po sobě s ním neprohráli. Poslední vítězství "Kohoutů" se datuje do roku 2001. Tottenham nenapravil porážku 2:5 z posledního londýnského derby s Arsenalem a na čelo tabulky mu chybí už třináct bodů. V úvodu utkání byli na stadionu White Hart Lane aktivnější domácí, ale v brance United se několikrát předvedl pozorný David De Gea a gól Emmanuela Adebayora nebyl uznán kvůli útočníkově hře rukou. Hosté udeřili v poslední minutě prvního poločasu, když Rooney otevřel skóre razantní hlavičkou po rohovém kopu. Anglický útočník si připsal osmnáctý gól v sezoně Premier League a na vedoucího střelce Robina van Persieho z Arsenalu ztrácí sedm zásahů. Druhý poločas patřil manchesterskému Youngovi. Krajní záložník nejprve po hodině hry potrestal volejem chybu obrany Tottenhamu a za devět minut zavěsil krásnou střelou z pětadvaceti metrů do horního růžku Friedelovy branky. Domácí, kterým výrazně chyběla zraněná velšská hvězda Gareth Bale, tak nepřipravili povedený dárek k pátečním pětašedesátým narozeninám trenéra Harryho Redknappa.

Kurzovní lístek: 26.4.2024 Exchange s.r.o.