Mancini popřel, že by Manchester City chtěl získat Rooneyho

- Sport autor: red

Trenér fotbalistů Manchesteru City Roberto Mancini popřel, že by se klub zajímal o útočníka Wayna Rooneyho, který chce opustit městského rivala United. Italský kouč je podle agentury AP přesvědčen, že anglický reprezentant v konkurenčním klubu zůstane.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Nikdy jsme ho nekontaktovali," řekl Mancini. "Rooney je skvělý hráč, pro United důležitý a myslím, že nikam neodejde. Nerad bych tu situaci víc rozebíral. Rooney patří United, já ho respektuji, stejně jako Fergusona (trenéra United) i jejich klub," dodal.

Čtyřiadvacetiletý Rooney odmítl prodloužit s United smlouvu končící za dva roky a kvůli neshodám s trenérem Alexem Fergusonem oznámil, že chce v zimním přestupním období z klubu odejít. Zájem už projevila Chelsea a také Real Madrid.

Stejně jako Mancini je však i trenér španělského velkoklubu José Mourinho přesvědčen, že Rooney nikam nedojede. "Myslím, že patří do United, patří jejich fanouškům a na Old Trafford. Věřím, že zůstane," prohlásil. "Kdyby se ho ale United nakonec přeci jen chtěli zbavit, ať mi zavolají," dodal.

Tagy: manchester Rooney