Maradona obdivuje Mourinha a může mu prý kdykoliv zavolat o radu

- Sport autor: red

Fotbaloví fanoušci znají kouče argentinské reprezentace Diega Maradonu jako milovníka ofenzivní hry. Přesto bývalý legendární záložník neskrývá obdiv k portugalskému trenérovi Josému Mourinhovi, který vyznává hlavně defenzivní strategii. Oba dva jsou si natolik blízcí, že prý Maradona může novému kouči Realu Madrid kdykoliv zavolat a požádat ho o radu.

"Mourinha mám hodně rád. Navíc ten způsob, jakým mě přijal. Strávili jsme hodiny tím, že jsme se bavili o fotbale, o útočné a obranné taktice," řekl Maradona argentinskému deníku La Nación.

Během šampionátu má Mourinha, který letos vyhrál s Interem Milán Ligu mistrů, Serii A i Italský pohár, jako poradce na telefonu. "Pro mě je jako člověk, kterého si s sebou vezmete na noční stolek a zeptáte se ho kdykoliv, když něco potřebujete. Mám jeho číslo a mohu mu zavolat," prohlásil Maradona.

Dokonale propracovanou defenzivní taktiku si ale od Mourinha nevezme. "Ne, to ne. Ale fungovalo mu to, že? Vyhrál s tím Ligu mistrů," dodal Maradona s úsměvem.

Podobnosti s Mourinhem si na Maradonovi všiml i jeho syn. "Jsou si velmi podobní ve způsobu, jakým komunikují s hráči a motivují je. To ale neznamená, že nejsou dobří trenéři. Jeden z nich vyhrál treble, druhý s Argentinou vyhrál všechny tři zápasy ve skupině, takže myslím, že nebudou hloupí," prohlásil Diego Maradona junior.

Tagy: fotbal MS

Zdroje: ČTK